08.09.2016 17:01

Samsung Galaxy Note 7’ye Yeni Batarya Çözümü Geliyor

Galaxy Note 7'nin sorunları ile uğraşan Samsung'un toplattığı cihazları ne yapacağı belli oldu! Sorunlu üretilen Galaxy Note 7'ler yenisi ile değiştirilecek.

samsung-galaxy-note-7

Yeni çıkan telefonu Galaxy Note 7’nin bataryasıyla ilgili problem Samsung’un oldukça canını sıkmış görünüyor. Öyle ki neredeyse her gün kullanıcılarına yeni haberler ve çözüm önerileri sunan Samsung, Galaxy Note 7 ile gelen batarya patlama sorununa da aynı zamanda hızlı bir şekilde çözüm arıyor.

Samsung, Galaxy Note 7 modeliyle çıkan sorunlarla birlikte genel olarak cihaz değiştirme ve para iadesi sözünü tüm Galaxy Note 7 kullanıcılarına vermişti. Fakat tabi ki bununla işler çözülmedi.
galaxy-note-7-bataryaPatlayan bataryaları nedeniyle dalga konusu olan Galaxy Note 7 ile ilgili Samsung son olarak tüm Galaxy Note 7 modelinin bataryalarını değiştirme kararı verdi. Bununla birlikte sorunun kendi ürettikleri bataryalar sebebiyle oluştuğunu ve SDI bataryaların patlamaya sebep olduğunu duyurdu.

Galaxy Note 7’de Hangi Batarya Kullanılacak?

Güney Kore kaynaklı bir haber ajansına göre yeni Samsung Galaxy Note 7 modelinde SDI bataryalarının kullanılmayacağı kesinleşti. Hatta Samsung Galaxy Note 7 telefonunu hakkında açıklaması şöyle:
“SDI bataryaları, Galaxy Note 7’lerde yaşanan sorunlardan dolayı kısa bir süre kullanmama kararı aldık.”

Son olarak söylemek gerekirse üretilen Note 7’lerin %70’lik kısmında SDI bataryalar kullanılmış durumda. Fakat %30’luk dilimde bulunan Amperex Technology tarafından üretilen bataryalara sahip telefonlar sadece Çin’de satışa sunulmuştu. SDI bataryalar yerine bu bataryaların kullanılıp kullanılmayacağı hala kesin bir bilgi değil.