Günümüzde akıllı telefonları artık pek çok alanda kullanılıyor ve kullanıcıların kişisel verilerini bulundurduğu akıllı telefonların nasıl daha güvenli bir hale geleceği konusunda üreticiler sürekli olarak yeni teknolojiler geliştiriyor. Son olarak Apple'ın iPhone 5S modeliyle birlikte getirdiği Touch ID parmak izi okuma teknolojisiyle kullanıcıların güvenliğini arttan parmak izi teknolojisinin ardından üreticiler yeni güvenlik teknolojileri üzerinde çalışamaya başladı.

Samsung Yeni Bir Güvenlik Teknolojisine Geçiş Yapacak!

Son zamanlarda akıllı telefon üreticilerinin çerçevesiz ekranlı akıllı telefonlar üzerinde yoğunlaşırken üreticiler de kullanıcılara bu deneyimi en iyi bir şekilde sunmak için çeşitli yollar deniyor. Üreticilere göre bu deneyimi en iyi hale getirmenin tek yolu parmak izi okuyucusunu kaldırmak ya da ekranın altına konumlandırmak olduğunu düşünüyor. Bundan kısa bir süre önce de Apple'ın yeni iPhone modellerinde parmak izi okuyucusu yerine retina tarayıcı ya da yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacağı düşünülürken Samsung'un da böyle bir teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Twitter'dan sızan bilgilere göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung parmak izi okuyucusundan vazgeçmek istiyor.

Yüz Tanıma Teknolojisine Geçiş Yapabilir!

Samsung çalışanının verdiği habere göre parmak izi okuyucu teknolojisi artık çağ dışı bir teknoloji ve oldukça eski bir teknoloji olduğu için bu özellikten vazgeçmek istiyor. Samsung'un parmak izi okuyucusu yerine yüz tanıma ya da retina taramaya geçiş yapacağı düşünülüyor.