Samsung’tan Akıllı Yüzük Geliyor!

Samsung, yeni bir giyilebilir ürün planlıyor. Samsung'un planladığı yeni ürünü ise bir akıllı yüzük! İşte Samsung'un akıllı yüzüğüne ait detaylar!

Giyilebilir teknoloji olarak adlandırdığımız yeni trend ürünler her geçen gün sayısını arttırıyor. Akıllı saat, akıllı bileklik, akıllı toka hatta akıllı çorap derken şimdi de Samsung tarafından akıllı yüzük piyasaya sürülüyor. 2016 yılına girerken bu teknolojinin ortaya çıkması 2016‘nın teknolojik açıdan nasıl bir yıl olacağının göstergesi gibi görünüyor.

Samsung, akıllı telefonların, çeşitli TV’lerin ve ev otomasyon sistemlerinin özelliklerini parmağınızla doğrudan kontrol etmenizi sağlayacak yeni bir akıllı halka yani muhtemelen bir akıllı yüzüğü hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Samsung Akıllı Yüzüğünün Patentini de Aldı!

Samsung, akıllı telefonu algılayarak kontrol edebilen akıllı yüzük olduğu tahmin edilen bir halkanın da bu plan doğrultusunda patentini aldı. Aşağıdaki patent görselinde muhtemelen yüzük olan bu halkanın;  TV, radyo, perdeler ve ışıklar gibi evlerin olmazsa olmaz eşyalarını kontrol edebileceğini söyleyebiliriz.

 

patent

 

Samsung’un yeni akıllı yüzüğü hangi isimle ve hangi tarihte çıkacağı bilinmiyor. Ancak gelişmelere bakılırsa bu bilgilerin ortaya çıkması fazla uzak gözükmüyor.

Akıllı Yüzükte Rekabet Kızışacak

Akıllı yüzük konusunda Samsung’un dışında Apple, Microsoft, Google gibi öncü teknoloji şirketlerinin de çalışmalarının devam ettiği biliniyor. Büyük şirketlerin Samsung‘un çıkartacağı akıllı yüzüğe de büyük bir önem verecekleri tahmin edebilebilen bir gerçek. Anlaşılan o ki çok yakında herkeste bir akıllı yüzük göreceğiz.

 

 • Furkan Çelebi

  Akıllı saati falan anlarımda akıllı yüzük nedir yahu. Tamam teknoloji gelişiyor ve bu çok güzel bir şey fakat sanki bu biraz abartı olmuş gibi. Yinede hayırlısı diyelim belki çok güzel bir şey çıkar.

 • calimero232

  güzel bir tasarım bence bakalım bundan sonra neyin akıllısı gelecek merakla bekliyorum

 • Abuzer

  Aslında şöye bir şey yapsalar çok tutar. Evli çiftlere akıllı yüzük takacaksın. Biri yüzüğü çıakrdığında diğerinin yüzüğü ışık çıakrmaya başlayacak. 🙂 Bu şekilde eşinin yüzüğü çıkardığı tüm anları görebilir. Aldatmalar da bu şkeilde baya azalır gibime geliyor. 🙂

 • Erdi

  Giyilebilir teknolojinin biraz abartıldığını düşünüyorum. Tabletler ilk çıktığında geleceğin teknolojisi, ilerde herkes tablet kullanacak gibi söylentiler yayılıyordu ortalığa. Şimdiyse sonuç ortada geçmiş yıllara göre kaç kişi tablet kullanıyor 🙂 Giyilebilir teknoloji için aynısı olmayabilir ama biraz da işlevselliği artırılmalı.