01.11.2016 19:58

Samsung Telefonlarda Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Samsung'un kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklardan birisi de yazı tipi değiştirme özelliği. Peki, Samsung Telefonlarda Yazı Tipi değiştirme nasıl yapılır?

Akıllı telefonlar arasında en çok kullanılan markalardan birisi de Samsung. Apple ile beraber sektörün en önde gelen markalarından biri olan Samsung telefonların bu kadar çok tercih edilmesindeki neden de aslında Samsung’un telefonlarında kendi özelleştirilmiş olan sistemleri kullanması. Android işletim sistemini kendisine göre özelleştirerek kullanıcılara bir hayli fazla özellik sunan Samsung’un bu şekilde kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklardan birisi de yazı tipi. Zira Samsung telefonlarda firma tarafından kullanıcılara sunulan birçok farklı yazı tipi ve yazı fontu bulunmakta. Samsung telefonlarda yazı tipi özelliğini kullanmak için ise telefonun üzerinden bazı ayarlamalar yapmanız gerekli.

Samsung Telefonlarda Yazı Tipi Değiştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung-yazı-tipi

Akıllı telefonlarda yazı tipi değiştirmek için ilk olarak telefonun ayarlar kısmına girmeniz gerekli.

  • Yazı tipi değiştirme işlemi için ayarlar sekmesine girdikten sonra buradan ise “ekran” bölümüne giriş yapmanız gerekli.
  • Ekran özellikleri kısmını açtığınızda ise karşınıza ekran parlaklık ayarı, açık hava modu gibi ayarların bulunduğu bir yer gelecek. Buradan “Yazı tipi” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Samsung telefonlarda yazı tipi değiştirme işlemi için kullanılan bu menüye girdikten sonra ise yazı tipi stili seçiminizi yapıp üst kısımda yer alan “tamamlandı” ifadesine tıklamanız gerekli. Bu işlemden sonra seçtiğiniz yazı tipi telefonun yazı tipi olarak belirlenecektir.

Kategoriler: Rehber