27.06.2016 09:00

Samsung’dan Akıllı Kask!

Samsung'un yeni tanıttığı Ahead akıllı kask ile hayatımız artık daha da kolaylaşacak. İşte Samsung tarafından geliştirilen dünyanın ilk akıllı kaskı: AHEAD!

Teknoloji artık ister istemez hayatımızın her alanına girmiş durumda. Akıllı saatler, akıllı bileklikler , akıllı gözlükler ve daha sayamayacağımız birçok teknolojik yeniliğin ardından bu defa da akıllı kask üretildi. Güney Koreli dev firma Samsung’un C-Lab projesi kapsamında yaptığı bağımsız çalışmalara akıllı kemerden sonra bu defa da akıllı kask projesi eklenmiş oldu.

Samsung tarafından The WELT ismiyle duyurulan akıllı kemer, kullanıcısının bel ölçüsünü hafızasında tutarak sahibini gerektiğinde uyarması amaçlanan bir projeydi. Ayrıca bu proje sahibini çok fazla oturarak vakit geçirdiği zamanda da uyarabilen bir yazılıma sahipti. İşte bu projeden sonra bu defa da Samsung akıllı kask projesi ile adını duyurdu.

Samsung Akıllı Kask Projesi : AHEAD

Ahead ismiyle tanıtılan akıllı kask projesi üçgen ve her kaska takılabileceği iddia edilen bir tasarıma sahip. Samsung’un tanıttığı Ahead ile Bluetooth veri transferi aracılığı ile arama yapılabilecek, dinlenilen müzikler arasında zap yapılabilecek. Aynı zamanda “Bas Konuş” ( The Push to Talk ) teknolojisinin de Ahead ile kullanılabileceği ve bu sayede iki ve daha fazla kullanıcının aynı anda konferans şeklinde iletişim kurabileceği gelen haberler arasında.

samsgun-ahead-akilli-kask

Bakalım günümüzde her gün birbirinden ilginç ürünlerin çıktığı, rekabetin sonuna kadar hissedildiği teknoloji dünyasında Samsung‘un akıllı kaskı nasıl bir rağbet görecek?