27.06.2016 21:00

Samsung’dan Büyük Güncelleme Hatası

Teknoloji devi Samsung güncelleme hatası yaptı. Galaxy On7 modeline ilk güncelleme Türkiye'ye sunuldu. Fakat Galaxy On7 modeli Türkiye'de satılmaya başlanmadı.

Teknoloji devi Samsung ürettiği telefonlarının daha çok satış yapması ve hatalarının giderilip sıkıntısız bir model olması için güncellemeler yapmaya devam etmektedir. Türkiye‘ye genel olarak piyasaya çıkan telefonlar birkaç gün ya da birkaç hafta sonra gelmekte olup bu süre bazı cihazlar için daha da uzamaktadır. Samsung yaptığı güncellemeleri ülke ülke yapmakta olup bütün ülkelere yapılan güncellemeleri aynı anda sunmamaktadır. Genelleme olarak bakıldığında ilk güncellemeleri Rusya, Türkiye ve Polonya gibi ülkeler almaktadır.

Ülkemizde Olmayan Telefon Güncelleme Aldı

Samsung yaptığı lansmanlar ile telefon tanıtımlarına devam ederken bundan 8 ay öncesinde firma Galaxy On5 modelini tanıtmıştı. Telefonun tanıtılması ile beraber aynı gün Galaxy On7 modeli de tanıtılmış ve kullanıcıların büyük beğenisini toplamıştı. Şuanda telefon resmi olarak bazı ülkelerde satışa sunulmuş durumda ancak Türkiye pazarında telefon satılmıyor. Tabi ki cihazı yurt dışından alıp ülkemize getirenler var ancak resmi olarak Galaxy On7 pazara sunulmadı.

Samsung telefondaki hataların giderilmesi için Galaxy On7 modellerine özel güncellemeyi ilk olarak Türkiye için yayınladı. Türkiye’de Samsung kullanım oranı yüksek ve kullanıcıların aklına ilk sebep olarak bu geliyor. Ancak bu işte ilginç bir durum var. Çünkü Samsung‘un güncelleme yayınlamış olduğu Galaxy On7 modeli Türkiye’de satılmıyor yani telefonu güncelleyen kimse yok. Yinede Galaxy On7 modeline sahip olan kişiler Ayarlar bölümüne gelerek telefona sunulmuş olan Marshmallow 6.0.1 güncellemesini yapabilir.