26.02.2016 12:02

Samsung’dan Telefonlar için 256 GB Hafıza Kartı!

Samsung'un açıklamasına göre 256 GB akıllı telefonlar için hafıza kartı üretecek. Peki bu hafıza kartının işlevi nasıl olacak? Samsung ne gibi işler yapacak haberimizde.

Akıllı telefonlarımızın hoşumuza gitmeyen bir yönü depolama alanıdır. Genelde 16 GB akıllı telefonlar alınır ve zamanı geldiğinde yeterli alanınız kalmadı hatasıyla baş başa kalırsınız.

Günümüzde 4K video çekimleri ve HD fotoğraf çekimleri ile galerimize eklediğimiz dosyalar oldukça yer kaplıyor. Bu şekilde depo alanının dolması çokda zorlaşmıyor.

Samsung‘un yeni yapacağı bu projede sadece depolama alanı değil okuma ve yazma hızlarıda değişerek kullanışlı bir hale gelecek.

Koreli dünya firması olan Samsung, yaptığı bu proje ile piyasayı kökten değiştirecek bir yenilik getirecek.

Firmanın depolama birimi genel müdür yardımcısının yaptığı açıklamaya göre 256 GB’lık hafıza kartı projesinde uğraşıyorlar.

Üretilecek bu hafıza kartları MicroSD kartı boyutunda olacaklar. 256 GB ile yüksek bir depolama birimine sahip olacak bu kartlar 850 mb/s okuma, 250 mb/s yazma hızı ile güzel bir hız sağlıyor.

samsung-en-hızlı-dahili-hafıza

256 GB Hafıza Kartı Ne İşe Yarayacak?

45.000 OIPS desteğinede sahip bu hafıza kartı, çoğu HDD’lere şimdiden rakip oldu bile. Yeni tasarımların çoğu bu hafıza kartlarını kullanılması bekleniliyor.

Samsung‘un Unpacked 2016‘da tanıttığı Gear 360  kamerasının bu hafıza kartı ile önemi çok olacak.

Gear 360 kameranın çektiği 360 derece video ve fotoğrafları oldukça büyük bir yer kaplayacak ve bu videolara başka yere atmak uzun bir süre alıyor.

Yeni nesil hafıza kartları ile bu hızların arttırılması da bekleniyor. Yakın bir zamanda üretime başlayacak bu hafıza kartları üretildikten sonra tüm dünyaya yayılmaya başlayacak.