16.06.2016 19:30

Samsung’dan Yeni Ödeme Sistemi: Samsung Pay

Küresel anlamda teknolojilerin gelişmesi ile birlikte ödeme seçeneklerinde de alternatif seçenekler ortaya çıkıyor. İşte Samsung’un Ödeme sistemi Pay!

Küresel alamda teknolojilerin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden yapılan ödeme sistemlerine alternatif seçenekler üretilmeye devam ediyor. Bu sırada telefon üretici firmalarda kendi arasında bir kez daha rekabete tutuşuyor, Apple Pay ve Android Pay’in karşısına Samsung yeni ödeme sistemi Samsung Pay’i çıkartıyor!

Samsung’un Yeni Ödeme Sistemi: Pay

NFC teknolojilerinin telefonlara entegre edilmesi ile birlikte ihtiyaç haline gelen yeni ödeme sistemlerine bir yenisi daha eklendi. Samsung kendi ödeme sistemi Pay’i küresel anlamda tanıtmak için reklam çalışmalarına devam ederken, bu sistem Apple ile bir kez daha davalık olmalarına neden olabilir. Öyle ki, bu yeni ödeme sistemi Apple Pay uygulaması ile birçok noktada benzerlik gösteriyor. Yeri gelmişken vakti zamanında Samsung’un Apple karşısında kaybettiği ve 290 milyon dolar tazminata hüküm verildiği davada, Güney Kore firması aldığı bu ceza tutarını bozuk para yüklü tırlar ile gönderdiğini belirtelim.