20.10.2016 07:00

Samsung’dan YouTube’a Galaxy Note 7 Müdahalesi!

Samsung, Galaxy Note 7 ile ilgili yapılan modun bulunduğu videoları YouTube’dan kaldırmaya başladı. İşte YouTube'da Samsung’u kızdıran o mod ve tüm detaylar!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan GTA 5 modu sayesinde oyuncular, Galaxy Note 7’yi bomba niyetine kullanabiliyorlardı. Yapılan mod sayesinde GTA 5’te el bombası yerine Galaxy Note 7 kullanılan mod sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmıştı. İşte Güney Koreli dev firma Samsung, ürettikleri telefonun kronik sorunu ile dalga geçildiğini düşünmüş olacak ki mod ile ilgili video tanıtımını YouTube’dan sildirdi!

Samsung, Meşhur Galaxy Note 7 Modunu YouTube’dan Kaldırttı!

gif

GTA 5’in gelmiş geçmiş en eğlenceli modlarından biri olmaya aday olan Galaxy Note 7 moduna tepkiler gecikmedi. Mod yapımcısı olan HitmanNiko isimli geliştiricinin tamamen eğlence amacı ile yapmış olduğunu düşündüğümüz bu mod Samsung tarafından telif hakları ihlali nedeni öner sürülerek YouTube’dan birer birer yok ettiriliyor. Samsung’un yapmış olduğu bu agresif davranışlardan kısa bir süre sonra geliştirici ile ilgili bir telif davasının da gündeme geleceğini düşünmemek elde değil. Bakalım ilerleyen zamanlarda ilgili mod, yapımcısının başına iş aşacak mı yoksa konu burada kapanacak mı?