03.05.2017 22:33

Samsung’un Sürücüsüz Aracı Ortaya Çıktı!

Teknoloji devlerinin artık sürücüsüz araçlara yönelmesiyle birlikte Güney Koreli teknoloji devi Samsung'da kendi sürücüsüz aracını geliştirmeye başladı. İşte tüm detaylar.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung en büyük rakibi olan Apple ve Google’ıın yolundan giderek kendi sürücüsüz araç testlerine başladığı ortaya çıktı.

Kısa bir süre öncesine kadar sadece bazı firmalar sürücüsüz araç üretiyordu ancak artık ünlü teknoloji firmalar da kendi sürücüsüz araçlarını üretmeye başladı.

Samsung Gerekli Yerlerden İzinleri Aldı!

Uber ve Google’ın ardından Apple’da kendi sürücüsüz aracını test etmek adına gereken izinleri almış ve testlere başlamıştı. Rakipleri sürücüsüz araçlar üzerinde çalışmaya başlamışken Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da kendi sürücüsüz aracını geliştirmek için çalışmalara başladı.

Samsung Aracını Güney Kore’de Geliştirecek!

Diğer firmaların aksine Samsung aracını Amerika’da geliştirmek yerine kendi ülkesi olan Güney Kore’de geliştirmek istiyor. Konuyla ilgili olarak ortaya çıkan belgelere göre Samsung, Güney Kore hükumetinden gerekli testlerin yapılması adında izinleri almış.

Bakalım Samsung’un sürücüsüz aracı ile ilgili ilerleyen günlerde ne gibi detaylar ortaya çıkacak?

Kategoriler: Otomobil