18.01.2018 21:15

Sanal Para Birimleri Son Durum Ne? Düşüş Devam Ediyor Mu?

Sanal Para birimleri bir kez daha yükselişe geçti. Sanal Para dünyasında yaşanan son gelişmeler neler? Bitcoin ne durumda? İşte yeni durumlar.

Sanal Para

Sanal para son dönemin en gündemde olan konulardan bir tanesi. Getirdiği kazancın bir hayli yüksek olması ve değerlerinin rekorları geçmesi sanal para birimlerinin bu derece gündem olmasına neden olmuştu. Fakat zaman zaman yapılan açıklamalar, sürekli yükseliş eğilimde olan sanal para birimlerinin rekor düşüş haberleriyle gündeme gelmesine de neden olmaya başladı.

Bu konuda son olarak Çin tarafından bir açıklama yapılmış ve sektöre kontrol sisteminin getirileceği konusunda açıklamalar yapılmıştı. Yapılan tüm bu açıklamalar sonrasında 1 haftadır sektörde çok büyük değer kayıpları yaşandığı ortaya çıktı. Özellikle Bitcoin rekor değer kaybı ile gündeme geldi.

Sanal Para İçin Yeniden Yükseliş Başladı

Düne kadar rekor seviyede düşüş yaşanmış ve Bitcoin 9 bin dolara kadar düşmüştü. Tüm bu açıklamaların etkisi ve kontrol sistemlerinin geleceğinin açıklanması, diğer sanal para birimlerinde de çok ciddi düşüşlerin yaşanmasına neden olmuştu. Fakat bugün yine durum değişti. Başta Bitcoin olmak üzere yeniden yükseliş başladı.

Sanal Para

Bitcoin sanal para biriminin bugün itibariyle 12 bin dolara kadar yaklaştığı görüldü. Sadece bir gün içerisinde neredeyse 3 bin dolar gibi bir değişim durumu söz konusu olmuş oldu. Üstelik diğer sanal para birimlerinde de %20 oranlarına varan yükselişler elde edildi. Gün içerisinde yakalanan yükselişle beraber sanal para dünyası da bir krizi daha geride bırakmış oldu. Yükselişin devamlı olup olmayacağını göreceğiz.