23.09.2016 17:01

SHGM’den Samsung Galaxy S7’ye Yasak Geldi!

Samsung’a bir darbe de sivil havacılık genel müdürlüğünden geldi. Samsung Galaxy S7’nin hava yolu aracılığı ile taşınması resmi olarak yasaklandı!

Samsung Galaxy Note 7’de yaşanan patlama krizlerinden sonra Samsung’a bir darbe de ülkemizin sivil havacılık otoritesinden geldi! Alev alma riskinden dolayı taşınmasının yasaklandığını düşündüğümüz Samsung Galaxy S7 artık bagajda hava yolu ile taşınamayacak. Daha önce de benzer yasakların Amerikan otoriteden geldiğine şahit olmuştuk işte bu defa da yasağı koyan bizim ülkemiz oldu!

Samsung Galaxy S7’nin Uçuşta Taşınması Yasaklandı!

galaxy-note-7-yandi-alev

Samsung marka telefonda yaşanan patlama ve alev alma problemleri artarak devam ediyor. Amerika’da dağıtılan her iki Samsung Galaxy Note 7’den birinin tehlikeli olduğu bilgisinin gelmesinden sonra ülkemizin havacılık otoritesi de Samsung Galaxy S7’ye yönelik bir yasak getirdi. SHGM resmi olarak Samsung Galaxy S7 marka telefonların taşınmasında özel uyarılarda bulundu. Havacılık mercimiz SHGM, Samsung Galaxy S7’nin bagaj ile beraber taşınmasının kesin bir dille yasaklandığını belirtirken yolcu beraberinde ise sadece kapalı kutularda taşınmasına izin verileceğini ilgili havacılık firmalarına ileten bir duyuru yayınladı. Anlayacağınız Samsung, alev alma ve patlama sıkıntıları ile bir hayli uğraşacağa benziyor!