04.06.2016 23:00

Snapchat, 3D Snaplere Hazırlanıyor!

Snapchat, 3D snap çekilmesine imkan tanıyacak olan Seene isimli servisi satın aldı. İşte Seene ve 3D Snapler ile ilgili merak edilen detaylar!

Popüler sosyal paylaşım uygulaması Snapchat, son dönemde yaptığı iyileştirme ve geliştirmelerle adından sıkça söz ettirmeye ve kullanıcılarından tam not almaya devam ediyor. Kullanıcılarına her geçen gün farklı yenilikler de sunan Snapchat, yeni bir geliştirme yapmak için start-up olan “Seene” isimli bir 3 boyutlu fotoğraf yapma servisini satın aldı. Snapchat, Seene ile birlikte kullanıcılarına alışılmadık bir deneyimi daha yaşatmaya hazırlanıyor.

Seene ile 3D Snap Modası!

Seene, sadece akıllı telefon kamerası ile çektiği görüntü ile 3D modellemeler yapabiliyor. Bu sayede rakiplerinin kullandığı farklı teknolojilere nazaran daha basit bir çözüm sunan Seene, bu satın almayla birlikte Snapchat bünyesine katılarak milyonlarca Snapchat kullanıcısının 3D snapler atmasına ve bu 3D görüntüler ile çeşitli animasyonların oluşturulmasına imkan tanıyacak. 3D selfielerin de hayatımıza girmesi anlamına gelen bu yenilik, yeni bir akımın da öncüsü olacağa benziyor.

Snapchat3D snap çekmeye imkan tanıyacak Seene‘i ilk olarak bazı kullanıcı gruplarıyla birlikte test edecek. Testlerin başarıyla sonuçlanmasını durumunda ise bütün kullanıcılara 3D snap çekme imkanı sunulacak.

Baktığımız zaman Snapchat‘in son zamanlarda sunduğu eğlenceli animasyonlarını Seene ile birlikte daha ileriye götürmek istediğini görüyoruz. Bakalım Snapchat ne zaman 3D snap çekilmesine imkan tanıyacak?