24.09.2016 15:18

Snapchat Gözlüğü Spectacles’ten Yeni Haberler Var!

Snapchat’in ilk donanımsal ürünü olan Spectacles gözlüğünün çıkış tarihi ortaya çıktı! İşte snap çekerken telefona ihtiyaç duymacağınız gözlük!

Snapchat, snap çekmek için tasarladığı kameralı gözlüğünü raflara göndermeye hazırlanıyor. Marka ismi olarak Spectacles olarak adlandırılan gözlük sayesinde Snapchat kullanıcıları telefon kullanmadan snap atabilecekler! Ayrıca bu ürün diğer sosyal mecralara göre oldukça yeni bir firma olan Snapchat’in ilk donanımsal ürünü olma özelliğini taşıyor. İşte Snapchat’in CEO’su ve kurucusu Evan Spiegel’in gözünden Spectacles!

Snapchat Gözlüğü Çok İddialı Geliyor!

Journal dergisine aktarılan bilgilere göre Snapchat gözlüğü Spectacles üzerinde sadece tek bir tuş bulunacak. Bu tuş ise tahmin edersiniz ki kamerayı snap çekmek için aktifleştirme fonksiyonuna sahip olacak. Gelen diğer bilgilere göre ise Spectacles’in kamerası bir insanın görüş açısına en yakın olarak bilinen 115 derece açıya sahip. Google Glass ile sık sık kıyas yapılan gözlük olan Spectacles’in fiyatının 130 dolar civarında olacağı düşünülüyor. Bu fiyat seçimi sayesinde Spectacles, Google Glass’ın bir adım önüne geçmiş olabilir. Bakalım sosyal platformların en yenilerinden biri olmasına rağmen oldukça başarılı bir şekilde ilerlemeye devam eden Snapchat, bu gözlük atağı sayesinde başarılarına başarı katabilecek mi?