04.06.2016 23:11

Snapchat, Twitter’dan Daha Çok Kullanılıyor!

Uygulama marketlerde kendine 4 yıl önce yer bulan Snapchat an itibariyle 150 milyon günlük kullanıcı sayısı ile Twitter gibi bir devi geride bırakmış durumda.

Kafadar 5 arkadaş olan Evan Spiegel, Leo Noah, Robert Murphy, Daniel Smith ve David Kravitz’in 4 yıl önce akıllı telefonlar için geliştirip Android ve İOS marketlerde yayınladığı anlık mesajlaşma uygulaması olan Snapchat öyle bir yere geldi ki günlük 150 milyon aktif kullanıcı ise Twitter’ı bile geride bırakmayı başardı.

Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?

Kullanıcılarının istediği arkadaşlarına veya herkese açık olmak suretiyle video, fotoğraf gibi görselleri gönderebildiği Snapchat, yazılımı gereği paylaşımları serverlarında tutmuyor ve belirlenen süre dâhilinde kullanıcı profilinden siliyor. Uygulama Android ve iOS marketlerden ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor. Sosyal paylaşım platformları arasında zirveye çıkan Snapchat’e ise her geçen gün teklifler gelmeye devam ediyor, Silikon Vadisi kaynaklı teknoloji yazarları tarafından elde edilen bilgilere göre Facebook, Snapchat için tam yetki ve kullanım verilmesi durumunda şirkete 3 Milyar Dolar teklif götürmesine rağmen Snapchat yetkililerinin buna olumlu yanıt vermediği söyleniyor.

Genellikle 17-29 yaş arası gençlere hitap eden Snapchat’in başarısını kıskananlarda var. Öyle ki bu yaş aralığına geçtiğimiz dönemlerde en çok hizmet veren Twitter kendi sitelerine reklam bulmakta zorluk çekiyor ve Twitter yetkilisi Jack Dorsey’in bu durumdan bir hayli rahatsız gibi görünüyor.