08.07.2016 23:00

Snapchat’i Kimler Kullanıyor?

Snapchat, We Are Social’ın raporuna göre en çok 16–19 yaşlarındaki liseliler tarafından kullanılıyor. Fakat Snapchat, 18–23 yaşlarındaki gençleri hedefliyor.

En bilindik sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Snapchat her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bundan birkaç sene önce pek fazla kullanıcısı olmayan uygulamayı ünlülerin ve tanınır kişilerin kullanması ile pek çok yaş grubundan kişiler uygulamayı akıllı telefonuna indirir oldu. Kısa zamanda milyonlarca kişinin ilgi odağı olan Snapchat şuanda aktif olarak beklenenden daha fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Snapchat’i Hangi Yaş Grupları Kullanıyor?

Peki sosyal medya uygulaması olan Snapchat’i hangi yaş grupları kullanıyor? Bu sorunun cevabını We Are Social rapor sunarak kamuoyuna sundu. Verilen bilgiler incelendiğinde Snapchat’i en çok 16 – 19 yaşlarında kişilerin kullandığı ortaya çıktı. Snapchat hedef olarak üniversiteli gençleri yani 18 – 23 yaş grubunu hedefliyor fakat takipçileri genel olarak liseli ve 16 – 19 yaşları arasında. Türkiye Snapchat’i diğer ülkelere göre pek benimsemiş değil. Yani uygulamadan henüz haberi olmayan milyonlarca kişi var. Fakat Snapchat her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu hızla ilerleyen zamanda daha da çok kullanıcı tarafından kullanılacaktır çünkü sosyal medya insanlar için vazgeçilmez bir portal haline geldi.