22.06.2017 14:51

Snapchat’in Yeni Özelliği Snap Map Kullanımda

Snapchat yeni güncellemesi Snap Map özelliğini duyurdu. Snap Map özelliğiyle beraber uygulamaya ne gibi yenilikler geliyor? İşte tüm detaylar!

Facebook’un ataklarına cevap veremeyen ve hisseleri bir hayli düşüş yaşayan sosyal medya devi Snapchat, yeni bir adım atma zorunluluğunda olduğunu hissetmiş olacak ki kısa süre önce yeni güncellemesi olan Snap Map özelliğini duyurdu. Snapchat tarafından tanıtılan Snap Map özelliğinin ise detayları için hem yeni videolar paylaşıldığı hem de sistem özel olarak anlatıldı. Peki nedir bir Snap Map? Nasıl kullanılacak?

Snap Map Hakkında Tüm Merak Edilenler

Snap Map, Snapchat uygulamasında yer bildirim paylaşımı yaptığınız arkadaşlarınızın mevcut konumlarını harita üzerinde görmenizi sağlayacak olan bir yenilik. Snap Map sayesinde arkadaşlarınızın anlık olarak konumunu harita üzerinden profil fotoğraflarıyla beraber görüyorsunuz. Kullanıcıların etkinliğini arttıracağı düşünülen yeni Snap Map özelliğinin, Snapchat’e bambaşka bir aktiflik oranı getireceği de düşünülüyor.

Genel kullanımı içine iyileştirmeler yapılan sistem isteğe bağlı olarak kullanılabilecek. Yani isteyen kullanıcılar Hayalet moduna geçerek konumlarının haritada gösterilmesini engelleyebilecek. Bunun için Snap Map ayarlarını düzenlemek yeterli olacak. Yeni özelliğin sosyal medya devine ne kadar katkı sağlayacağı da merak konusu.

İşte Snapchat Snap Map;