07.06.2017 20:00

Snapdragon 836 İşlemcileri Yeni Amiral Gemisi Olmaya Geliyor

Snapdragon 836 işlemcileri için ilk bilgiler gelmeye başladı. Yeni seri Snapdragon 836 işlemcilerinin özellikleri ortaya çıktı mı? Hangi telefonda yer alacak?

Mobil dünyanın en başarılı işlemci markalarından biri olan Qualcomm’un kısa süre sonra modellerinde yeni bir güncellemeye gideceği öğrenildi. Hemen herkes markadan Snapdragon 835 serisi sonrasında Snapdragon 845 modelini beklerken, teknoloji devinin bir ara modeli daha sunacağı ve bu modelin de yeni amiral gemisi serisi olacak olan Snapdragon 836 olacağı iddia edildi. Teknoloji devinin Snapdragon 836 modelinin duyulmasının ardından yeni seri için beklenen özellikler konusunda da bazı paylaşımlar yapılmış durumda. Hemen beklenen özelliklere bakalım.

Snapdragon 836 Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Yeni dönemde çıkması beklenen amiral gemisi akıllı telefon modellerinde yer alması beklenen Snapdragon 836 işlemcilerinin belli başlı farkları ortay çıktı. İlk olarak yeni bir teknoloji olan large cover adı verilen bir teknolojiyle geleceği konuşulan işlemcilerin, hız konusunda da daha iyi bir model olması bekleniyor.

Snapdragon 836

Kaç çekirdek olacağı şu an bilinmese de hız değerinin 2,6 GHz seviyelerini görebileceği belirtiliyor. Bunun dışında grafik birimi de yenilenecek olan Snapdragon 836 işlemcilerin, 740 MHz değerlerine kadar çıkan yenilenmiş grafik yongasını sunacağı fakat henüz serinin belli olmadığı açıklandı. Tüm bu özelliklerle beraber Snapdragon 836 ne zaman tanıtılacak? Hangi modellere gelecek bilgimiz yok?