01.07.2016 02:04

Şok iddia: iPhone’nun tasarımı çalıntı olabilir!

Florida’da yaşayan bir adam Apple firmasına 10 milyar dolarlık dava açtı. Öne sürülen iddia, Apple fanatiklerinde şok etkisi yarattı. İşte tüm detaylar!

Thomas Ross isminde bir avukatın açıklamasına göre bir müvekkili, teknoloji devi hatta özellikle tasarım konusunda çığır açmış bir firma olan Apple’a tasarımlarının ve icatlarının çalındığını öne sürerek dava açtı. Üstelik bu davaya kanıtları ile katılan Floridalı vatandaş iPhone , iPod ve iPad ürünlerini 1992 yılında tasarladığını söylüyor.

Electronic Reading Device ( ERD ) ismini verdiği konseptin çalındığını söyleyen dava sahibi, Apple’dan tam 10 milyar dolarlık bir tazminat isteğinde bulundu.

Yıllardır kullandığımız Apple ürünleri acaba çalıntı olabilir mi ? Konsept çizimlerini izleyerek buna siz karar verin!

calinti-iphone calinti-iphone2

Apple’ın Akıllı Telefonlardaki Başarısı

Ürettiği telefonları çok uygun fiyatlara mal edip tasarım ile süsleyen Apple, dünya üzerindeki halka açık şirketler arasında en çok kar eden firma unvanına sahip. Her yaptığı yenilik olay olan Apple, zaman zaman Samsung ile telif hakları ihlal davalarıyla atışıyor. Bu defa karşısındakinin bir firma değil de tek bir kişi olması oldukça ilginç. Yıllardır beğenerek satın alıp kullandığımız Apple ürünleri çalıntı bir tasarıma sahip olduğu kesinleşirse fanatikleri kalp krizi geçirebilirler 🙂