22.06.2016 22:21

Son Sızıntılara Göre iPhone 6 ve iPhone 7 Farkları!

Apple’ın düzenlediği WWDC 2016 etkinliğinden sonra gözler merakla beklenen iPhone 7’ye çevrildi. Peki, iPhone 7 ve iPhone 6 arasındaki farklar neler?

Apple’ın düzenlediği WWDC 2016 etkinliğinde 2 saatlik bir sunum gerçekleştirerek, ürünlerini yazılımlarını ve teknolojilerini anlattı. Gecede iOS 10’a geniş yer veren ve detaylarını paylaşan Apple, son amiral gemisi iPhone 7’yi de piyasa sunmayı hazırlanıyor. Teknoloji pazarlama uzmanları her ne kadarda Apple’ın iPhone 6 ile başarıdan uzak bir grafik sergilediğini söylese de firma her geçen gün karlılık oranını arttırarak satışlarına devam ediyor. Peki, iPhone 6 ile iPhone 7 arasında ne gibi farklar olacak? Detaylar haberimizde.

iPhone 6 ile iPhone 7 Karşılaştırması!

Öncellikle her geçen gün iPhone 7 hakkında olan sızıntılar artarak devam etse de amiral gemi telefonun artık son halleri Wall Street Journal tarafından paylaşıldı. Buna göre iPhone 6 ve iPhone 7 arasında herhangi bir ekran büyüklük ya da çözünürlük farkı olmayacak. Burada dikkat çeken ayrıntılardan biri Mac Otakara’nın iddiasına göre Lightning dönüştürücü bir aparatın iPhone 6’dan farklı olarak iPhone 7’de olacak olması. iPhone 7 ile gelen bir diğer özellik ise ekrana gömülü olan parmak izi okuyucu ve çift kamera.