08.07.2016 21:36

Sony, Akıllı Lens Üretmeyi Planlıyor!

Sony, Samsung ve Google’ın bağlı olduğu firma olan Alphabet'ten sonra gözünü akıllı lens sektörüne dikmiş durumda.İşte Sony’nin üretmeyi planladığı akıllı lens!

Teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Hayatımızın her tarafını saran teknolojik yardımcılar git gide artarken vücudumuza giydiğimiz giyilebilir teknoloji ürünlerinin de üzerine yapılan çalışmalar hızla artmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un akıllı lensler üzerinde çalıştığı ortaya çıktıktan sonra bu defa da çıkan habere göre Sony firması da akıllı lensler üzerine çalışmaya başladığı ortaya çıktı.

Sony’nin aldığı patentten yola çıkarak ilerleyen zamanlarda akıllı lens üreteceğini kolaylıkla anlayabiliyoruz.

Sony’nin üretmeyi planladığı akıllı lens nasıl olacak ?

Sony’nin yayınladığı patentten anladığımız kadarı ile üreteceği akıllı lens insanı cyber-man haline dönüştürecek. Ramdepolama alanıkamera gibi özellikleri bulunacağı düşünen akıllı lens ile fotoğraf ve video çekilebilecek.

sony-akilli-lens

Fotoğraf çekme komutunun göz kırpma refleksi kullanılarak verilmesi düşününen Sony’nin yeni akıllı lensi, bizlere Black Mirror dizisinden bir bölümü hatırlattı. Bu dizinin bir bölümünde insan gözüyle gördüğü her şeyi depoluyor, anı olarak kaydediyordu.

sony-akilli-lens-black-mirror

Fakat dizide her şeyin depolanması pek de iyi sonuçlanmıyordu. Daha fazla spoiler vermeden bu diziyi izlemenizi öneriyoruz. Çünkü Sony’nin de katılması ile akıllı lens teknolojisi üzerinde çalışan 3 büyük şirket (google,sony ve samsung) olmuş oldu.

Bu da demek oluyor ki çok kısa bir süre sonra Sony sayesinde Black Mirror dizisi gerçek olabilir!