19.11.2016 13:04

Sony Xperia Ear Yakında Satışa Sunulacak!

Sony'nin kablosuz kulaklık şeklindeki sesli asistanı Xperia Ear yakında piyasaya çıkacak. İşte Xperia Ear'in piyasaya çıkış tarihi ve merak edilen detayları!

Sony’nin MWC 2016 fuarında da görücüye çıkardığı mini kablosuz kulaklık şeklindeki sesli asistanı Xperia Ear’in yurt dışında piyasaya çıkışı için artık geri sayım başladı. 13 Aralık’ta Amazon üzerinden satışa sunulacak olan Xperia Ear’in kısa süre içerisinde diğer satış noktalarında da satışa çıkacağı konuşuluyor. Xperia Ear fiyatının ise 200 dolar olması bekleniyor.

Xperia Ear, Hareket Halindeyken Kolaylık Sağlıyor

Sony Xperia Ear, sesli asistan yazılımını ek bir uygulama yerine doğrudan kendi içerisinde barındırıyor ve sesli veya sessiz olarak verilen komutları gerçekleştiriyor. Bu sayede özellikle hareket halindeyken işlerinizi konuşarak veya baş hareketleriyle komutlar vererek yürütmenize imkan tanıyor.
xperia-ear-tam
Hareket halindeyken Xperia Ear’e “Ali’yi ara, Ali’ye şunu şunu mesaj olarak yolla, hava durumunu söyle, Ali’den gelen mesajı oku, saati söyle” gibi birçok komutu vererek telefonunuzla sohbet eder gibi günlük işlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Kısacası sesli asistan Xperia Ear ile birçok işinizi komutlar ile gerçekleştirebiliyor, istediğiniz bilgileri Xperia Ear’in vermesini sağlayabiliyorsunuz. Aşağıdaki videolar ile Sony Xperia Ear’i daha iyi tanıyabilirsiniz.


Xperia Ear, iddia edilene göre bütün gün kullanım imkanı sağlayan bir pil ömrüne de sahip. Bakalım Sony’nin mini kablosuz kulaklık olarak tasarladığı sesli asistanı Xperia Ear ülkemize ne zaman gelecek ve ülkemizdeki fiyatı ne kadar olacak?