26.08.2016 10:26

Sony Xperia X Compact’ın Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Xperia X Compact'in fotoğrafları gece saatlerinde ortaya çıksa da, teknik özellikleri belli değildi. Artık hem Sony Xperia X Compact, hem Xperia XZ ortadalar.

Kısa süre önce Sony Xperia X Compact‘ın render görüntüleri sızdırılmıştı fakat Sony’nin yeni telefonu hakkında bilgi yoktu. Gelen fotoğraflarda teknik özellikler de yer almıyordu.

Şimdi ise resmi açıklamaya bir haftadan az süre kalmışken, Sony Xperia X Compact‘ın özellikleri ortaya çıktı ve önümüzdeki hafta, bu modelin yanı sıra Xperia XZ de açıklanacak.

İlk olarak söylemeliyiz ki, merakla beklenen Sony Xperia X Compact quad-core Qualcomm Snapdragon 820 işlemci çipsetine sahip fakat RAM miktarını bilmiyoruz. Fakat Compact serisi telefonlar genellikle normallerine göre daha az miktarda bellek sahibi oluyor. Ayrıca raporlara göre Sony Xperia X Compact 4.6 inç ekrana sahip ama çözünürlüğü de belli değil.

Sony Xperia X Compact Ne Zaman Çıkacak?

2700mAh gücünde bataryayla çıkacak olan Sony Xperia X Compact‘in USB Type-C portu da olacak. Xperia XZ modeli ise benzer bir quad-core Qualcomm Snapdragon 820 işlemciyle gelecek ve 4GB RAM yer alacak. 23 megapiksel çift LED flaşlı kamera yer alırken, önde de 13 megapiksel kamera bulunacak.

Ayrıca Sony Xperia ZX‘de geniş 5.2 inç kıvrımlı ekran ve USB Type-C portu da bulunacak. Batarya konusunda ise henüz bilgi bulunmuyor. Hem Sony Xperia X Compact, hem de Xperia XZ resmi olarak 1 Eylül’deki IFA 2016’da tanıtılacaklar.