14.06.2016 17:54

Sony Xperia X’in Fiyatı Belli Oldu!

Ürettiği teknolojiler ile akıllı telefon sektöründe önemli pir paya sahip Sony ailesinin yeni üyesi Xperia X’in satış fiyatı belli oldu.

Japonya kökenli 1946 yılında kurulan çok uluslu bir şirket olan Sony, iletişim gereçlerinden, kimya sektörüne kadar girdiği her sektörde kalitesinden ödün vermemeye devam ediyor. 2.Dünya Savaşından sonra harabeye dönüşen bir tamir dükkanından yıllık cirosu 137 milyar dolara ulaşan şirket akıllı telefon sektöründe de yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda ürettikleri Xperia ailesinin yeni üyesi Xperia X’in Türkiye için satış fiyatı belli oldu.

Sony Xperia X Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Öncelikle Sony’nin Türkiye’de başarılı bir fiyat etiketi politikası uyguladığı pek söylenemez. Öyle ki, Xperia X için Türkiye’de düşünülen satış fiyatı tam 2.399 lira. Sony Xperia X Qualcomm Snapdragon 650 işlemcisi ile standardını korumaya devam ederken, geçici bellek içinde üzerinde 2GB RAM bulunduruyor. 13MP Exmor RS 1/3 lensli arka kamerası olan Xperia X’in ön kamerası ise 8 Megapiksel. Son olarak ise Xperia X Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile kullanıcılarına merhaba diyecek.