06.10.2016 15:27

Sony Xperia XZ ve Xperia X Compact Türkiye Tanıtımı Yapıldı!

Sony, Berlin’de geçtiğimiz ay tanıttığı Xperia XZ ve Xperia X Compact’ın Türkiye lansmanını bugün gerçekleştirdi. İşte Xperia XZ ve Xpearia X Compact!

Eylül’de Berlinde yapılan uluslararası lansmandan sonra Sony, bugün sabah saatlerinde Türkiye’de yeni amiral gemisi Xperia XZ ve Premium model olan Xperia X Compact’ı tüm özelliklerini anlatan bir lansman verdi. Technolat.com ailesi olarak katıldığımız Sony’nin göz dolduran lansmanında yeni amiral gemisi Xperia XZ ve Xperia X Compact hakkında yeni bilgiler edindik. İşte karşınızda Technolat gözünden tüm detayları ile Xperia XZ ve Xperia X Compact!

Sony Türkiye Lansmanında Xperia XZ ve Xperia X Compact’ı Tanıttı!

xperia-x-xz-compact

Sony’nin ülkemizde gerçekleştirdiği tanıtımda en büyük odak noktası yeni telefonlarındaki gelişmiş kamera teknolojisi oldu. 23 Megapiksel’lik arka kameraları ile herkes tarafından merak edilen yeni Xperia XZ ve Xperia X Compact’ta; Akıllı Aktif Mod ve SteadyShot ( sony’nin meşhur teknolojisi ) özellikleri bulunuyor. Aynı zamanda iddia edilen bilgilere göre Sony’nin yeni tanıttığı telefonlar ile sadece 0.6 saniye içerisinde fotoğraf çekilebilecek. Ayrıca yeni Xperia’ların birbirinden farklılaştığı noktalardan birisi ön kameralarının çözünürlüklerinin farklı olması. Xperia XZ’de 13 Megapiksel seçilirken Xperia X Compact’da ise 5 Megapiksel seçilmiş.