28.02.2017 23:44

Sony Yeni Xperia Modellerini Tanıttı!

Japon teknoloji devi Sony yeni akıllı telefonlarını tanıttı! İşte Sony'nin merak edilen yeni akıllı telefonları!

sony-yeni-xperia-modellerini-tanitti

Akıllı telefon pazarında her gün rekabet daha çok artıyor ve dev teknoloji firmaları pazardaki paylarını arttırmaya çalışıyor. Japon teknoloji devi Sony bu anlamda MWC 2017 kapsamında yeni akıllı telefon modellerini tanıttı. Sony‘nin tanıttığı modeller arasında uzun süredir beklenen modellerinde olduğu; Sony Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra bulunuyor.

Sony’nin Xperia XZ Premium ve Xperia XZs modelleri Sony’nin artık klasikleşen tasarımı olan “loop design” ile geliyor. Sony’nin bu tasarımı üst ve alt kısımlarının düz olarak tasarlandığı bu tasarımı kullanıyor. Sony’nin Xperia XZ Premium modelinin özelliklerine gelecek olursak 5.5 inç ekran büyüklüğüyle gelen Xperia XZ Premium biraz daha uzun ve geniş bir yapıya sahipken Xperia XZs 5.2 inç büyüklüğünde ekranıyla daha küçük bir yapıya sahip.

Sony’nin yeni akıllı telefonlarının teknik detaylarına bakıldığında Sony Xperia XZ Premium’un gücünü Snapdragon 835 işlemcisinden aldığını ve 4GB RAM ile desteklendiğini görüyoruz. Sony Xperia XZs ise gücünü Snapdragon 820 işlemciden alıyor. Buna ek olarak RAM miktarı 4 GB olarak kalıyor. Sony’nin her iki akıllı telefonunda da toz ve su kuruması IP68 sertifikası bulunuyor.

Sony Xperia XZ Premium 3.230 mAh kapasiteli bir bataryaya sahipken Xperia XZs daha küçük bir batarya olan 2.900 mAh ile yetiniyor. Sony her iki akıllı telefonunda Qualcomm‘un QuickCharge 3.0 hızlı şarj teknolojisini kullanmış.

Sony’nin tanıttığı diğer modellerden olan Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra 5 inç ve 6 inç ekranla geliyor. Her iki telefonda da 23 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera buluyor ve bu sayede kullanıcılar gayet iyi sonuçlar elde edebiliyor. Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak olan bu modellerin şimdilik ülkemize gelip gelmeyeceği ve fiyatları bilinmiyor.