04.05.2017 23:56

Sony’nin 4K HDR Ekranlı Xperia XZ Premium’un Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Teknoloji devi Sony'nin merakla beklenen yeni 4K HDR ekranla gelecek olan Xperia XZ Premium modelinin çıkış tarihi sonunda belli oldu!

Japon teknoloji devi Sony son zamanlarda karşımıza “Premium” modellerle çıkıyor. Bu anlamda Sony’nin Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan cihazı olan ve dünyanın ilk 4K HDR ekrana sahip olan akıllı telefonu olarak lanse edilen Xperia XZ Premium tasarımı ve performansıyla büyülerken pek çok kişi bu muhteşem ürünün ne zaman piyasaya çıkacağını merak ediyordu. Sonunda Sony merakları giderecek bir açıklama yaptı.

Son zamanlarda artık üst düzey televizyonlarda görmeye alışkın olduğumuza HDR teknolojisiyle artık çok daha canlı renkler ve parlak renkler kullanıcıların gözlerini şenlendiriyordu. HDR özelliğiyle birlikte ekranlar kullanıcılara daha geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunarken bir diğer yandan da kullanıcılara gerçek siyah rengi sunuyordu.

Sony bu anlamda daha televizyonlarda yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan HDR teknolojisini yeni akıllı telefonu Xperia XZ Premium modelinde sunmuştu. Sony ayrıca Xparia XZ modelinde Motion Eye adında bir kamera sistemi kullanmıştı. Sony’nin ilk olarak VAIO bilgisayarlarında gördüğümüz Motion Eye teknolojisi Xperia XZ Premium modelinde daha çok kaliteye sahip fotoğraflar çekmeye imkan tanıyordu.

Kamerasıyla Dikkat Çekiyor!

Sony’nin Motion Eye kamera teknolojisi kullandığı bir önceki kamera sistemine göre yüzde 19 daha parlak ve yüzde 50 oranında daha az grenli fotoğraflar çekebilme imkanını kullanıcılarına sunuyordu. Ayrıca Sony Xperi XZ Premium ağır çekim meraklılarını da unutmamış ve 720 piksel çözünürlükte 960 kare hızında ağır çekimler gerçekleştirme imkanını kullanıcılarına sunmuştu.

Gücünü Snapdragon 835 işlemciden alacak olan Sony Xperia XZ Premium 4 GB RAM ile destekleniyordu. 5.46 inç büyüklüğünde 4K HDR ekranıyla dikkat çeken Sony Xperia XZ Premium 1 Haziran tarihinde İngiltere’de satışa sunulacak. İngiltere’de 649 sterlin’den satışa sunulacak olan Sony’nin yeni akıllı telefonunun ilerleyen süreçte ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

Kategoriler: Mobil Sony