25.07.2016 11:55

Sony’nin USB Type-C Uyumlu Taşınabilir Şarjı Ağustos’ta Satışta!

Sony, USB Type-C uyumlu taşınabilir şarj cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İşte CP-SC10 modeline sahip Sony'nin yeni taşınabilir şarjının detayları!

Sony, gün içinde şarjlarının bitmesinden endişelenen son teknoloji telefon, tablet ve diğer taşınabilir cihazı kullanıcıları için yeni taşınabilir şarj cihazını piyasaya sürdü. Sony‘nin yeni taşınabilir şarjında da bulunan USB Type-C, cihazların hızlı şarj edilmesine imkan tanıyor.

Sony’den USB Type-C Uyumlu Taşınabilir Şarj: CP-SC10

Üzerinde çift USB Type-C yuvası bulunan ve 10.000 mAh pil kapasitesine sahip CP-SC10, iki taşınabilir cihazı aynı anda toplam 6.0A çıkış ile şarj edebiliyor. CP-SC10’un prize takılıyken de şarja imkân vermesi, kullanıcıların hem taşınabilir şarj cihazlarını hem de USB Type-C’ye sahip cihazlarını aynı anda şarj edebilmesini sağlıyor. CP-SC10’un 3.0A şarj girişi de sıradan bir USB-A taşınabilir şarj cihazına kıyasla iki kat daha hızlı şarj imkanı sunuyor.

Sony’nin Hibrit Jel Teknolojisi’nden yararlanan lityum iyon polimer piller, yaşam döngüsü boyunca 1.000 defaya kadar şarj edilebiliyor. 1.000’inci şarjın ardından ise pil kapasitesinin %90’ını korunabiliyor.

Kullanıcılar, aynı zamanda bu şarj cihazını bilgisayar veya AC adaptörü üzerinden şarj etmek arasında seçim yapabiliyorlar. Taşınabilir şarj cihazının yanında bulunan dört LED ışıklı gösterde ile de şarj durumu kontrol edilebiliyor.

Sony, yeni USB Type-C taşınabilir şarj cihazıyla uyumlu olmak üzere USB Type-C AC Adaptörü CP-AD3’ü de piyasaya sürdü. Bu adaptör USB Type-C taşınabilir şarj cihazlarını şarj etmesinin yanında ve en fazla 3.0A çıkışa sahip herhangi bir USB cihazı şarj edecek standart bir güç adaptörü olarak da kullanılabiliyor.

Sony‘nin CP-SC10 USB Type-C taşınabilir şarj cihazı Gri, Gümüş ve Altın renklerde sunulurken CP-AD3 USB Type-C AC Adaptörü ise beyaz renkte sunuluyor. Yeni ürünler, Ağustos 2016’dan itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.