29.09.2016 14:47

Sosyal Fayda Zirvesi Gerçekleştiriliyor!

Sosyal Fayda Zirvesi'nin İstanbul buluşması şu sıralarda gerçekleştiriliyor. İşte Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul buluşması ile ilgili detaylar!

New York’tan Nairobi’ye kadar, dünyada 70’ten fazla ülkede aynı günlerde gerçekleştirilen Sosyal Fayda Zirvesi’nin Türkiye ayağında gerçekleştirilmesi planlanan İstanbul buluşması, Türk Telekom ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ev sahipliği ve katkılarıyla İstanbul Şişli Marriott Hotel’de şu sıralarda düzenleniyor.

 

Sosyal Fayda Zirvesi’nin Teması: “Bugün bağlanalım. Yarını yaratalım”

Küresel liderler, sivil toplum aktivistleri ve ünlü isimlerin de yer aldığı Sosyal Fayda Zirvesi’nin bu yılki küresel teması “Bugün bağlanalım. Yarını yaratalım” olarak belirlendi. Sosyal Fayda Zirvesi’nde iş dünyasından Türk Telekom, Intel, Facebook, Cisco, Hitachi Data Systems gibi şirketlerin üst düzey yöneticileri ile küresel liderler, sivil toplum kuruluşları ve sivil toplum aktivistleri bir araya geliyorlar. Ayrıca Saba Tümer, Mert Fırat, Fatih Türkmenoğlu, Sema Şimşek ve Hatice Gökçe gibi televizyon, sinema moda dünyasından önemli isimler de Sosyal Medya Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer alıyorlar.

Sosyal Fayda Zirvesi’nde konuşma yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu da, “Erken kalkan değil erken kod yazan kazanır.” diyerek kod yazmanın günümüzdeki ve gelecekteki önemine dikkatleri çekti.

Türkiye’den olduğu kadar, dünyanın farklı bölgelerinden, alanında uzman pek çok konuşmacıyı bir araya getiren Sosyal Fayda Zirvesi2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamayı istersiniz” sorusunu farklı yönlerden ele alıyor. Sosyal Fayda Zirvesi “#2030Şimdi” tagıyla Twitter Türkiye gündeminde çok konuşulanlar arasına girmeyi de başardı.