21.06.2016 10:00

Spotify, Aylık Kullanıcı Sayısını Duyurdu!

Apple Music ile kıyasıya bir rekabet halinde olan Spotify, aylık kullanıcı sayısını açıkladı. İşte Spotify'ın aylık kullanıcı sayısı ve rekabetin detayları!

Popüler müzik dinleme servisi Spotify, aylık kullanıcı sayısının 100 milyonun üzerinde olduğunu duyurdu. Spotify‘ın yeni duyurduğu aylık kullanıcı sayısının geçen yılki kullanıcısı sayısı olan 75 milyona kıyasla önemli bir artış gösterdiği görülüyor. Ayrıca Spotify, bu kullanıcı sayısıyla birlikte 100 milyon barajını da bu yıl aşmış oldu.

Spotify, Apple Music ile Rekabet İçinde!

Spotify, Apple‘ın henüz yeni sayılabilecek müzik servisi Apple Music ile kıyasıya bir yarış içerisinde bulunuyor. Bu rekabet sürecinde Apple Music, hizmete sunulmasının ardından geçen yaklaşık bir yıl gibi bir sürede 15 milyon ücretli aboneyi bünyesine kazandırdı. Spotify ise her yıl yaklaşık 10 milyon ücretli aboneyi kazanıyor.

Spotify yaklaşık 8 yıllık bir geçmişe sahip ve bu sürede kazandığı toplam ücretli abone sayısı ise yaklaşık 30 milyon olarak görülüyor. Durum böyle olunca Spotify‘in, Apple‘ın hızla yükseliş gösteren müzik servisi Apple Music‘e yenik düşmemesi için kullanıcı sayısını artırması yeterli gelmiyor. Spotify‘ın kullanıcı sayısı ile birlikte ücretli abone sayısını da arttırması gerekiyor. Aksi takdirde önümüzdeki yıllarda Spotify, Apple Music‘in varlığına yenik düşerek internet çöplüğüne gömülebilir.