30.01.2018 11:12

Standard Profil gerçekleştirdiği “Konuşan Eller” projesi ile ses getiriyor!

1977 yılından bu yana dünya otomotiv endüstrisi için sızdırmazlık profili üreten Standard Profil Grubu her yıl olduğu gibi “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde engelli çalışanları ile bir araya geldi.

2015 yılında Düzce’de en çok engelli birey istihdam eden firma olarak ödül alan Standard Profil Grubu, 2017 yılında da tüm engelli çalışanlarını bir araya getirdiği bir etkinlik düzenledi. Fabrika yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte Standard Profil Düzce Fabrika Genel Müdürü Teoman Yücel, engellerine rağmen üreten ve her gün gelişen tüm engelli çalışanlara emekleri için teşekkür etti.

İşitme Engelliler Standard Profil’de Sızdırmazlık Profilleri Üretiyor

Sanayide özellikle üretim alanındaki riskler sebebiyle yer bulamayan işitme engelliler, bu proje ile dünya devi otomotiv firmaları için sızdırmazlık profili üretmeye başladı. Konuşan Eller projesi, işitme engelli vatandaşların tüm engellere rağmen üretime aktif katılmalarını ve meslek edinmelerini sağlıyor. Bu proje kapsamında fabrikada çalışmaya başlayan işitme engelli çalışanlara, onlarla birlikte çalışan mesai arkadaşları da işaret dili eğitimi alarak destek veriyor.

Kasım ayında başlayan ve Düzce Halk Merkeziyle ortak yürütülen işaret dili eğitimlerine  şimdilik 20 Standard Profil çalışanı katıldı. İstihdam edilen iştime engelli çalışanlar ile hem iletişim kurmaları hem de onlara destek olmaları için çalışanlarına 5 buçuk ay boyunca sürecek 120 saatlik bir eğitim verilmesini sağlayan Standard Profil, bu eğitimi tamamlayan ve sınavı başarı ile geçen çalışanlarına sertifika verecek. Bu sertifika ile bünyesinde 6 farklı dil konuşulan ve farklı kültürleri tek bir çatı altında bir araya getiren firma 7. dil olan işaret dilini de bünyesine katıyor.

Fabrika içerisindeki çalışanların arzu ve destekleriyle ortaya çıkardığı “Konuşan Eller” projesi aynı zamanda duyarlılığa da vurgu yapıyor. Standard Profil’in her lokasyonunda topluma ve sosyal çevreye dokunacak projeler geliştirmeye ve çalışanlarının fikirlerine değer verdiğinin altını çizen Düzce Fabrikası Genel Müdürü Teoman Yücel, Düzce fabrikasında doğan “Konuşan Eller” projesinin, Standard Profil’in çeşitlilik konusuna verdiği önem ve herkese eşit fırsatlar sunabilme politikası açısından desteklediği bir proje olduğunu belirtti. Benimsedikleri “Birlikte Daha Güçlüyüz” sloganı ile farklılıkları ile zenginleşen Standard Profil başta Düzce ve Manisa olmak üzere Türkiye’deki tüm sanayi kuruluşlarına engellilere yönelik projeler geliştirmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Standard Profil ekibinin yaptığı diğer etkinliklere göz gezdirmek için Standard Profil’de Yaşam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoriler: Diğer
Etiketler: