14.11.2016 06:50

Süper Ay’ı YouTube’dan Nasıl İzleriz?

Dünyamızın uydusu Ay, bugün bize son 70 senedir yakın olmadığı kadar yakın olacak! Peki Süper Ay'ı YouTube’dan takip etmek isteyenler ne yapmalı? İşte detaylar!

Beklenen gün geldi! Bugün; yaklaşık 70 senedir hiç bu kadar dünyamıza yaklaşmayan ve bir 30 yıl daha bu kadar yakın olmayacak olan Ay’ı gökyüzünde kocaman görürseniz şaşırmayın! Ay dünyamıza bu kadar yaklaşmış iken izlemeye imkanı olmayanları ise YouTube gibi canlı platformlardan yapılan yayınlara davet ediyoruz! İşte Süper Ay’ı YouTube’dan veya başka sitelerden canlı olarak nasıl izleyebileceğinize dair birkaç ipucu!

Süper Ay Olayını Canlı Olarak YouTube’dan İzlemek İçin Yapmanız Gerekenler

Öncelikle Dünya’nın şekli nedeniyle Süper Ay her ülkede aynı anda gerçekleşmiyor. Hatta şu an Amerika’da çoktan izlenildi! Bu nedenle ben vakit kaybedemem veya sabırsızım diyorsanız şu linkten Süper Ay’ı izleyebilirsiniz! Süper Ay olayını YouTube’dan izlemek için ise İspanya’da görüntülenen şu görüntüye bakabilirsiniz.

super-ay-youtubeÜlkemizde Ay’ı bu kadar büyük iken görmek için ise saat 16 dan sonra gökyüzüne bakmanız yeterli olacaktır. Unutmayın ömrünüzde Ay’ı bir daha bu kadar büyük göremeyebilirsiniz. Bu nedenle gün içerisinde özellikle akşam saatlerinde gökyüzüne bakmayı unutmayın!

 

Kategoriler: Bilim Haberleri Rehber