10.12.2016 22:46

Super Mario Run Mobil Oyunlar Arasında Pokemon Go’yu Geride Bırakacak!

Apple Store’lara 15 Aralık tarihinde gelmesi beklenen efsane oyun Super Mario Run’un Pokemon Go’yu geride bırakacağı tahmin ediliyor. İşte Super Mario Run!

Apple Store mobil uygulama merkezlerine girdiği günden bu yana indirilme rekorları kırarak milyonlarca oyun sever ile buluşan, oyun sahibi şirketin hisselerinin halka arz edildiği Pokemon Go’yu geride bırakacak yeni bir oyun geliyor. 15 Aralıkta çıkması beklenen Super Mario Run hakkında Sensor Tower’ın açıkladığı ilk raporlara göre oyunun Apple Store’a gelmesi ile birlikte, ilk ayında 71 milyon Dolar kazanması bekleniyor, eğer Super Mario Run için bu tahmin gerçekleşirse bu zamana kadar ki en çok bütçe kazanan uygulamalar arasında uygulama yerini alacak.

super-maria-run-1

SUPER MARİO RUN APPLE STORE’LARDA ÜCRETSİZ OLARAK İNDİRİLEBİLECEK

Super Mario Run Apple Store’ya geldiği günden itibaren ücretsiz olarak oyun severlere sunulacak, fakat oyunun ilk 4 bölümünden sonra kilitli bölümlerin açılabilmesi için kullanıcıların satın alım yapması istenilecek. Uzmanlar oyun fiyatlarının konsol oyunlarının fiyatlarına göre ele alındığında daha ucuz olacağını ifade ederken, mobil oyunlar arasında ise pahalı bir seviye de olacağının altını çiziyorlar. Diğer taraftan bazı yazılım uzmanları, Super Mario Run’un Pokemon Go gibi sektöre hızlı bir başlangıç yapsa da ilerleyen süreçlerde trend kaybedebileceği yönünde görüş bildirmeye devam ediyorlar.