08.09.2016 16:54

Super Mario Run, iOS Cihazlara Özel Olarak Geliyor

Yılların efsane oyunu Mario, Super Mario Run adıyla iOS'ta yeniden hayat bulacak. Apple ve Nintendo, iOS'a özel bir Mario oyunu için anlaşma yaptı!

Herkesin severek oynadığı Mario oyunu, Super Mario Run ismiyle iPhone ve iPad cihazlara geliyor. Böyle efsanevi bir oyunun iOS platformuna gelecek olması eminiz ki herkesin heyecan içinde beklemesine sebep olacak.

Bu akşam yapılan basın duyurusu ile tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarıyla birlikte duyurulan Apple şirketinin Mario’nun yaratıcısı olan şirket Nintendo ile yaptığı anlaşma herkesin ilgisini çekmeyi başardı.

Bu ortaklığın sonucu olarak Ateri’den oynamaya alışık olduğumuz 8-bit oyunlar gibi bir grafik kalitesine sahip oyun olan Super Mario Run oyunu akıllı cihazlar içerisinde sadece iOS’a özel olarak yayınlanacak. Apple ile anlaşmasından dolayı Mario’yu maalesef Android cihaza sahip kullanıcılar oynayamayacak.

super-mario-run-apple
Super Mario Run, iOS’a Ne Zaman Geliyor?

Tek başınıza oynayabilmenizin yanında aynı zamanda çoklu olarak arkadaşlarınızla da paylaşabileceğiniz Mario keyfini Apple’ın yaptığı basın duyurusuna göre yakın zamanda yaşayabileceksiniz. Eminiz ki çoklu oyuncu moduyla oynanan bir Super Mario Run oyunu gerçekten çok konuşulan iOS oyunları arasında yer alacaktır.