20.03.2017 00:44

Swatch Kendi İşletim Sistemini Geliştiriyor!

Son zamanlarda önde gelen akıllı saat üreticilerinden birisi olan Swatch kendi akıllı saat işletim sistemi üzerinde çalıştığını açıkladı! İşte tüm ayrıntılar!

Ünlü saat üreticisi olan Swatch ürettiği saatlerle adından söz ettirmeyi başarıyor. Swatch şimdi de akıllı saatleri için kendi işletim sistemini geliştirmeye başladı!

Giyilebilir teknoloji son zamanlarda inanılmaz bir büyüme gösterdi. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin başında gelen akıllı saatler ise kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Günümüzde akıllı saat denilince akla gelen öncü markalardan olan Apple ve Google akıllı saatleri için kendi işletim sistemlerini geliştiriyordu. Ünlü saat üreticisi Swatch’ta kendi akıllı saatleri için yeni bir işletim sistemi geliştiriyor.

Pil Ömrüyle Dikkat Çekecek!

Swatch’ın kendi işletim sistemi ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor ancak Swatch’ın yeni işletim sistemi diğer işletim sistemlerinden farklı olarak çabuk şarj tüketen bir sistem olmak yerine pili çok iyi kullanan bir sistem olacak. Swatch şimdilik yeni işletim sisteminin adını henüz açıklamadı ancak Swatch’ın yeni işletim sistemi diğer sistemlerle de çok kolay bağlantıya geçebilecek.

Swatch’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı dünyanın en küçük Bluetooth vericisi de bu anlamda Swatch’ın yeni akıllı saatlerinde kullanılması kullanıcılar için oldukça önemli olacak. Swatch her ne kadar yenilikçi bir akıllı saatin üzerinde çalışsa da Apple ve Google gibi dev şirketlerle yarışması kolay olmayacak.

Etiketler: apple google swatch