30.05.2017 15:38

Tarkan ve Sezen Aksu’nun Düeti Youtube’da Yerini Aldı

Pop müziğinin duayen isimlerinden Sezen Aksu ve Tarkan birlikte mikrofon karşısına geçtiler. Yaşar Gaga’nın’ Alakasız Şarkılar’ albümünde ‘Ceylan’ isimli parçayı birlikte seslendiren Tarkan ve Sezen Aksu Youtube’da ki hayranlarından tam not alıyor. Geçtiğimiz gün Poll Prodüksiyon

Pop müziğinin duayen isimlerinden Sezen Aksu ve Tarkan birlikte mikrofon karşısına geçtiler. Yaşar Gaga’nın’ Alakasız Şarkılar’ albümünde ‘Ceylan’ isimli parçayı birlikte seslendiren Tarkan ve Sezen Aksu Youtube’da ki hayranlarından tam not alıyor. Geçtiğimiz gün Poll Prodüksiyon etiketiyle piyasaya sürülen ‘Ceylan ‘isimli şarkının Youtube’da izlenme sayısı 1.5 milyonu geçti. Kısa bir zamanda Youtube’da bu kadar yüksek bir rakama ulaşması Sezen Aksu ve Tarkan’ın gücünü bir kez daha gösteriyor.

Şarkıyı Ceylan İçin Seslendirdiler

Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan bu şarkının bir de hikâyesi var. Sezen Aksu bu şarkıyı Diyarbakır Lice’de hayatını kaybeden Ceylan Önkol için yazdığını dile getiriyor. Diyarbakır Yayla karakolundan atılan havan topu ile hayvanları otlattığı sırada hayatını kaybeden Ceylan Önkol için hakim takipsizlik kararı verdi. Karakola acılan maddi ve manevi tazminata rağmen, aradan geçen yıllar sonucundan yetersiz delil ve takipsizlikten mahkeme düştü. Yazdığı ve seslendirdiği şarkıyı ona hitaben yaptığını dile getiren sanatçı toplumsal farkındalığa bir kez daha değinmiş bulunuyor.

Kategoriler: Magazin