08.12.2016 22:59

Teknolojiye Meydan Okuyan Denizlili Kasetçi

Denizli’de kasetçilik yaparak geçimi devam ettiren 58 yaşındaki Erdoğan Uytaş teknolojiye meydan okuyor. İşte teknolojiye meydan okuyan kasetçinin hikayesi.

Denizli’nin bilinen caddelerinden İstiklal Caddesi‘nde kendisine ait 17 metrekarelik dükkanda 30 yılı aşkın süredir kasetçilik yaparak geçimini devam ettiren 58 yaşında ki Erdoğan Uytaş, teknolojiye adeta meydan okuyarak geçimini bu meslek üzerinden sağlamaya devam ediyor ve mesleğini sevdiğini söyleyerek, ölene kadar devam edeceğinin altını çiziyor. Küçük yaşlarda Almanya’ya giderek orada işçi olarak çalıştığını ve çok zor zamanlar geçirdiğini belirten Uytaş, “Daha sonra Türkiye’ye dönme kararı aldım. Döndüğüm dönemde kuşkusuz Türkiye’nin en gözde mesleklerinden biri kasetçilikti, kasetçiler hem işini severek yapıyor hem de çok güzel ara kazanıyordu. Bende ilgiyle ve severek bu mesleğe başladım, bugün tam 31 yıl oldu, ölene kadar Allah izin verirse mesleğime devam etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

teknolojiye-meydan-okuyan-kasetci-erdogan-uytas-2

TEKNOLOJİYE MEYDAN OKUYAN KASETÇİ UYTAŞ: 100 BİN KASET DOLDURDUM

Teknolojiye meydan okuyan 58 yaşında ki kasetçi Erdoğan Uytaş, “31 yıllık meslek hayatımda çok rahat diyebilirim ki 100 binden fazla kaset doldurdum. Benle beraber bu işe başlayan herkes teker teker dükkanlarını kapattılar, fakat ben kapatmayacağım. Kaset ve CD satışından gelen kazanç benim için yeterli, başka bir iş yapmak istemiyorum, Denizlili hemşerilerimde bana destek oluyor sağ olsunlar” dedi.