24.05.2016 23:49

Telefon Klavyesi Tek Elle Nasıl Kullanılır?

Telefon klavyelerini tek elle kullanmak mümkün. Peki telefon klavyesi nasıl tek elle kullanılır? İşte Android ve iOS için klavyeyi tek elle kullanma rehberi!

Akıllı telefonların hayatımızın bir parçası olmaya başladığı şu günlerde akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de klavyeyi tek elle kullanmak konusunda mobil cihazlarının gerekli desteği sunmaması. Android ve iOS işletim sistemi her ne kadar beraberinde böyle bir destek getirmiyor olsa da uygulama mağazalarından indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde telefon klavyesini tek elle kullanmak mümkün.

İlk Telefonunuz Neydi? – Sokak Röportajı

Telefonu Tek Elle Kullanmak

Akıllı telefon üreticileri genellikle büyük ekranlı cihazlarında tek elle kullanımı kolaylaştırmak için bazı işlevsel özelliklere yer veriyorlar. Fakat bu özellikler telefon klavyesini tek elle kullanmak için bazen yeterli olamadığı gibi bazı cihazlarda bu özellikler hiç yer almayabiliyor. Fakat cihazınıza bu özelliği kazandırmak mümkün. Üstelik Android işletim sistemine sahip cihazınıza bu özelliği kazandırmak için indirmeniz gereken uygulama Android işletim sisteminin geliştiricisi Google tarafından tasarlandı.

Android klavyesini tek elle kullanmak için Google Klavye uygulamasını cihazınıza indirmeniz yeterli olacak. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Google Klavye uygulamasını indirdikten sonra virgül tuşuna basılı tutarak tek elle kullanım modunu aktifleştirebilirsiniz.

iOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcıları ise klavyeyi tek elle kullanmak için Microsoft tarafından geliştirilmiş olan Word Flow Keyboard uygulamasını indirebilirler.