Telefonlarda Deklanşör Sesini Kapatma Devre Dışı Bırakma

Bir resim çektiğinizde telefonunuz sahte bir deklanşör sesi çıkarır.Bu ses her zaman olmasa da yoğun fotoğraf çekimi sırasında kulak tırmalayıcı bir ses haline gelebilir. Deklanşör sesinden kurtulmak için biraz fazla çaba harcamanız mümkün. Daha kolay bir şekilde Android cihazlarınızda deklanşör sesini nasıl yok edebileceğinizi takip edin
Android’de deklanşör sesi nasıl kapatılır?
Nexus 5X Android Pixel sürümlü cihazlar için kameranın deklanşör sesini devre dışı kalması için bir ayar bulunmuyor. Bu gibi cihazlarda, bildirimleri kapayıp/açmak zorunda kalabilirsiniz.
Bu sorunun çözümünün en kısa yolu telefonunuzun yan bölümünde bulunan ses açma kapama menülerini kullanarak sesi tamamiyle kapatmanızdır.
Sony Cep telefonlarında Deklanlör Sesini kapatma
Bazı eski Sony Xperia cihazlarda, Üç nokta simgesi menüsünden sonra tekerleği hafifce dondurun ve kamera uygulamasına gidin.
kamera uygulaması ayar menüsünden;
Ses kaydırıcıyı “Kapalı Deklanşör” konumuna getirmeniz yeterli olacaktır.
Öte yandan Sony marka cep telefonlarının yeni modellerine, Sony Xperia X vb gibi telefonlarda deklanşör ayarları için ana ses denetimlerini kullanarak kapatma yapabilirsiniz.
OnePlus Cep Telefon Kamera Deklanşör Sesi Nasıl kapatılır?
OnePlus Cep telefonlarında sağ alt tarafta Dişli(çark) simgesi yer alır. Çark simgesine dokunun açılan pencerede karşınıza deklanşör seçeneği çıkacak. Bu seçeneği off konumuna getirmeniz yeterli olacaktır

Devamı İçin : Deklanşör Sesi Kapama
Android ile ilgili tüm uygulamalar için Android Uygulamalar Sayfamıza bekliyoruz

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

HABER AKIŞI

Editor Picks