17.12.2019 00:09

Tesettür Giyim Beden Tercihi Nasıl Olmalı?

Her geçen zamanda kadınlar için değişmekte ve yenilenmekte olan tesettür modasında bayanların en fazla şikâyetçi olduğu durumlardan bir tanesi şüphesiz ki beden sorunlarıdır. Tesettür giyim uzun yıllar kısır bir döngünün içerisindeyken, son yıllarda büyük bir değişime uğramıştır. Yeni dönemle birlikte kılık kıyafet değişimi tesettürde de bir moda olmuş bununla birlikte kadınlar da beden tercihlerinde sıkıntıya düşmüşlerdir. İşte bu durumdan bizleri kurtarmak için beden rehberi bu sorunlarınızı çözümünde ışık tutar. Tesettür giyimde ortaya çıkan tutarsız beden sorunları, aslında firmaların farklı kalıplarla satışa verdiği ürünler yüzünden ortaya çıkmaktadır.

tesettür elbise Beden Seçimi

Öncelikle tesettür giyimde her kıyafete göre farklı beden de değişebilmektedir. Örnek verecek olursak; normalde 36 beden giyen bir bayanın alacağı kıyafet bedenine göre 36 olması gerekirken kıyafette üzerine uyan bedeni 34, 38 ya da 40 bile olabilmektedir. Bu sorun firmaların beden farkı yüzünden yaşanmaktadır. Tesettür elbise kıyafet almak isteyen bayanlar her zaman öncelik olarak her şirketin kendine ait beden tablosuna bakması gerekmektedir. Kıyafet alırken dikkat etmesi gereken şey üst parçanın göğüs kısmının dar olmamasıdır. Gömlek, tunik, kazak, bluz vb.  ürünlerinin vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde kendi ölçülerine uygun olarak giyinmek son derece önemlidir. Vücut hatlarını belli etmemek adına bedenlerinden 1 beden büyük kıyafetleri de tercih edebilirler.

Tesettür Alt Kıyafet Tercihi

Tesettür  lü hanımların pantolon, etek ve eşofman gibi alt kıyafet tercihlerini yaparken gereken en önemli kısım vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde olacaktır. Alt giyimde kullanılan kumaşın türüne göre de çok fazla farklılık gösterebileceğinden, ürünlerin kumaş bilgilerini beden tablolarını incelemeniz sizin için yararlı olacaktır. Pantolon seçimi yaparken basen bölgesi daha geniş olan bayanların kendi bedenlerinden 1 beden büyük pantolon seçmesi daha iyi olacaktır. Tesettür giyimde etek seçimi yaparken de yine kendi vücut tipinizi göz önünde tutarak ürünlerin beden tablosuna da bakıp alışveriş yapmanız uygun olacaktır. Online alışverişinizde beden tablosuna bakarak ve bir beden büyük alarak bu hataları en aza indirebilirsiniz.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: