18.08.2018 15:01

Tesettür Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür giyim tercih eden hanımların en çok dikkat ettiği konulardan birisi de tesettür kombin özellikleridir. Tesettür kombin yaparken bazı detaylar gözden kaçırılmamalıdır. Minimal dokunuşlar tesettür kombin yaparken kıyafet uyumu ve bütünlüğü açısından pek çok şeyi değiştirecektir. Tesettür kombin yapılırken öncelikle gün içerisinde kombinlerin nerede kullanılacak olduğu önemlidir. Renk uyumu, vücut şekline göre kıyafet seçimi, kontrast renklerin bir birleri ile uyum göstermesi gibi detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Tesettür kombin yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur uyumun ön planda olmasıdır. Bir diğer önemli detay ise şal ya da eşarp seçimi ili ilgili dikkat edilmesi gereken detaylardır. Renk uyumunun yanı sıra şal ve eşarp kombini de tesettür giyimin bütünlüğü açısından dikkate alınması gereken konulardandır.

 Tesettür Kombin Yaparken Renk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür giyim tercihi yapan kadınların en sık yaptığı hataların başında renk seçimi ile ilgili yapılan hatalar geliyor. Özellikle tesettür kombin yapılarak kıyafet bütünlüğü sağlanmak istendiğinde bu dikkat edilmesi gerek detayların başında gelmektedir. Tesettür kombin yaparken renk tercihlerini kıyafetin tasarımına, spor ya da klasik bir çizgide üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Özellikle aynı renk kıyafetleri kombinlemek isterken daha dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle üst giyim ve alt giyim aynı olacaksa kıyafetin tek bir takım gibi görünmemesi gerekiyor. Farklı renk kıyafetler ile son derece hoş bir kombin elde etmek mümkün olacağı için kontrast renklerin uyumundan mutlaka faydalanmak gerekiyor. Bir diğer Önemli detay ise tesettür kombin içinde ayakkabı seçimine dikkat edilmesidir. Aynı renk gömlek ve etek tercihi yapıldığında farklı renk bir ayakkabı ile kombin oldukça farklı ve şık bir görünüm oluşturacaktır.

Tesettür Kombin Çeşitleri Nelerdir?

Tesettür kombin çeşitleri tamamen kişinin tercihi ve yaratıcılığı ile ilgilidir. Spor kombinler, klasik kombinler, salaş kombinler, tunik ve elbise kombinleri gibi pek çok detaya bu konuda dikkat etmek gerekiyor. Spor kombinler de daha çok rahatlık ön planda olduğu için spor kıyafetler tercih ediliyor. Klasik kombinler düğün, özel davet, toplantı gibi biraz daha ciddiyetin hakim olduğu süreçler olması nedeni ile belirli renk ve kesimlerden oluşmaktadır. Özellikle yaz aylarında kullanılan canlı renklerin tercihi kış aylarında da yapılmalıdır. Bu tercih hem şıklık hem de hanımların enerjilerini yüksel tutmaları anlamında oldukça farklı bir seçim olacaktır. Tesettür kombinde farklılık yaratmak için en özel koleksiyonları https://www.terzidukkani.com.tr adresinden bulabilir ve sizi yansıtacak ürünleri sipariş verebilirsiniz.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: