27.11.2016 20:06

Tesla Dünyanın En Hızlı Elektrikli Otomobilini Hazırlıyor!

Dünyanın en hızlı elektrikli otomobili konusunda yeni bir atılım gerçekleştiren Tesla markasından otomobil severleri şok edecek yeni bir ürün çıkıyor karşımıza!

Elektrikli otomobil konusunda hayal gücümüzü zorlayan ve kesinlikle yeni bir hayal gücü ürünü olarak ortaya çıkan NIO EP9 elektrikli otomobil, Tesla için büyük bir hayali gerçekleştirmek gibi. Yeni bir anlaşmaya imza atan marka, SolarCity şirketinin de alt yapı desteği ile güçlü bir motor ve elektrikli otomobil üretimi konusunda güzel bir iş başarıyor. Bir yandan güneş enerjisi, öteki yandan da elektrik enerjisi ile hareket edeceği planlanan Nıo EP9, dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olma hedefi ile görücüye çıkarılıyor.

İsrail üzerinde yapılan araştırmalar ile birlikte güneş panellerinin yapımında daha farklı ve yeni bir teknik bulunduğu için, İsrail ortaklığı bu araçta oldukça fazla. Söz konusu teknik ile %70 daha verimli olacak olan güneş panelleri, otomobil için büyük bir itici güç yaratıyor. İki ortak Çin menşeili şirketin açıklamalarına göre, ortak bir güneş enerjisi santrali üretiliyor ve bunun üzerinde otomobil ile ilgili yeni geliştirme çalışmalarının da yapılacağı söyleniyor.

 

Elektrikli Otomobil Tesla İle Adeta Gelişiyor

Dünyanın en hızlı elektrikli otomobil modeli olarak üretilen bu araç, 1360 beygir güç üretirken 4670 newton metre tork üretiyor. Araç için bir kitle fonlama uygulaması ön plana çıkarıldığı için ortalama ihtiyaç şu an için 1.300.000 $ olarak çıkıyor karşımıza. Araç için hedef olarak gösterilen tarih ise 2017 yılının ilk çeyreği oluyor. Alternatif enerjilerin yaygınlaşmaya başlaması için, daha cazip ürünlerin ve üretimlerin ön plana çıkması söz konusu olduğundan dolayı, bu atılımı elektrikli otomobil konusunda Tesla oldukça güçlü şekillerde ön plana çıkarıyor diyebiliriz.

Günümüzün ideallerini yaratmak adına durmadan çalışmalarını sürdüren firmalar, insanlık adına bir çalışma yürütürken, sınırları zorlayarak da yeni düşüncelere bir hayal perdesi aralıyorlar adeta. Tesla tarafından başlatılan farklı elektrikli otomobil inovasyonu, her ülkenin bu konuda üretilen çalışmalarla ilgilenmesi için önemli bir yere sahip olacak diyebiliriz şimdiden.