18.06.2016 19:44

Tim Cook’dan Apple Krizde Diyenlere Cevap!

Apple, düzenlediği WWDC 2016 etkinliğinden sonra bazı teknoloji uzmanlarının ve yazarlarının eleştirilerine bugün Tim Cook aracılığı ile cevap verdi.

Apple küresel anlamda en büyük cirolara sahip ikinci bilgi teknolojileri firması olmasıyla birlikte, 40 yıllık tecrübelerini bilgisayar yazılımlarında, kişisel bilgisayarda ve tüketici elektroniği ürünlerinde göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda her yıl düzenlenen WWDC etkinliğinde bu yılda etkileyici bir sunum ile OS X, iOS ve Macbook ürünlerini tanıtan Apple’a teknoloji uzmanları ve yazarları tarafından ağır eleştiriler geldi. Eleştirilerde şirket içerisinde mali bir kriz yaşandığını belirten Uzmanlara cevap ise Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından verildi.

Apple Mali Kriz Yaşıyor Diyenlere Tim Cook’dan Cevap Geldi!

Tim Cook öncelikle WWDC 2016’ya 74 ülkeden katılım gerçekleştiğini söyleyerek, 18 yaş altı kişi sayısının ise 124 olduğunu belirtti. Bu oranın gençlerinde uygulama geliştiriciliğine verdiği önemi gösterdiğini belirten Cook, Apple uygulamaları çöp oluyor diyenlere 2008’den bu yana olan 130 milyarlık indirme sayısını işaret etti. Cook ayrıca Apple’ın herhangi bir kriz ya da mali sorun yaşamadığını şirketin 2016’nın ilk çeyreğinde yüzde 7,6’lık büyüme rakamı yakaladığını ifade etti.