04.07.2016 16:44

TRT Bandrolünden Sonra Telefon Fiyatları Nasıl Olacak?

TRT Bandrolü dün Resmi Gazete'de yayınlandı. İnternete girebilen her telefona zam yapıldı. Peki yeni zam ile telefonların son fiyatları nasıl olacak?

Teknoloji devleri iyi bir model üretimi yapmak, satışları artırmak ve pazarda en çok satışı yapan firma olabilmek içni yarışını sürdürüyor. Telefonların daha iyi özellikte olması biz teknoloji severleri oldukça heyecanlandırıyor ve sevindiriyor. Fakat kötü yanı ise çıkan her yeni modelin ücreti pahalı olduğu için cebimizin daha çok yanmasıdır. Yüksek telefon fiyatlarına neredeyse alıştık derken kötü bir haber daha geldi. TRT bandrol uygulamasının üzerine telefon ve bilgisayar fiyatlarının artacağı tahmin etmekteydi. Konu hakkında yapılan çalışmalar sona erdi ve dün hazırlanan tasarı Resmi Gazete‘de yayınlanarak kamuoyuna duyuruldu. Bundan sonra internete girebilen tüm telefonlar için TRT Bandrolü zorunlu olacak yani telefonlardan daha çok vergi alınacak ve buda vatandaşa yansıyacak. Peki yapılacak zam ne kadar? zamdan sonra telefon fiyatları nasıl olacak?

İşte Zam Oranı ve Telefon Fiyatları

TRT Bandrol uygulaması ile internete girebilen her telefona %6 – %7 oranında bir zam gelmesi bekleniyor. Bu zam ile örneğin 1000 lira olan bir telefon 1060 – 1070 liraya satılacak. Yapılan TRT Bandrol zammı ile bazı telefonların fiyatlarını sizler için düzenledik.

iPhone SE: 1.999 TL – 2.150 TL
Galaxy S7 Edge: 3.299 TL
– 3.500 TL
Sony Xperia X: 2.399 TL – 2.550 TL