11.12.2016 00:30

Türk Dünyası 3.Bilim ve Kültür Şenliği Şanlıurfa’da Düzenlenecek

Küresel anlamda düzenlenen Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği Şanlıurfa’da düzenlenecek. İşte 3.Bilim ve Kültür Şenliği organizasyonundan detaylar.

Küresel anlamda çoğunluğunun Türki ülkelerin oluşturduğu Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği organizasyonu bu yıl 24-25 Aralık tarihlerinde Şanlıurfa’da düzenlenecek. Şenlik ile ilgili Valilik binasında konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, “Bu bilim ve kültür şenliği Şanlıurfa’ya artı değerler katacak. Şehrimiz için önemli bir organizasyon olduğunu düşünüyorum, ayrıca bu etkinlik kapsamında birde öğrenciler arasında yarışmalar düzenlenecek. Yarışmalara, Türkmenistan, Kırgızistan, Tataristan, Özbekistan, Bosna Hersek, Azerbaycan ve Yunanistan gibi 18 farklı ülkede eğitim gören öğrenciler katılacak” ifadelerini kullandı.

şanlıurfa

3.BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİĞİNİN AMACI, BİLİM ALANLARINA İNSANLARI TEŞVİK ETMEK

3.Bilim ve Kültür Şenliğinin amacının orta öğrenim yaşında ki çocukların, insanların, bilimsel alanlara yönlendirilmesi var olan bilimsel çalışmaların üzerine bir şeyler katma yönünde çabalaması, emek vermesi diyen Vali Tuna, “Ayrıca gruplar halinde ki çalışmalarda üstün başarı gösteren öğrencilere valiliğimiz tarafından çeşitli ödüller ve maddi destekler sağlanacak. Ben tüm Şanlıurfalı vatandaşlarımızın 24-25 Aralık tarihinde düzenleyeceğimiz Uluslararası Türk Dünyası 3.Bilim ve Kültür Şenliğine katılmasını temenni ediyorum” Dedi.