25.08.2017 20:05

Türk Telekom Tarafından Sunulan TAMBU Klavye Neler Sunacak?

TAMBU milli dijital klavyeleri tanıtıldı. Yeni klavyelerin özellikleri de ortaya çıkmış oldu. Peki, TAMBU klavyelerinin kullanımı nasıl? İşte detaylar.

TAMBU

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar olarak karşımıza çıkan dijital klavyeler, standart modellerin dışında özel bir uygulama sınırı olarak da görülmeye başlandı. Android ve iOS için standart sunulan dijital klavyeler bir yana, artık bu alanda özel geliştirilmiş olan uygulamalarda bir bir karşımıza çıkmaya başladı. Yavaş yavaş sektör haline gelmeye başlayan dijital klavyelere son katılan ise TAMBU oldu. Türk Telekom tarafından tamamen yerli bir klavye olarak geliştirilen TAMBU, bugün itibariyle özel bir tanıtımla beraber de ortaya çıkmış oldu. Peki, milli klavyenin özellikleri neler?

TAMBU Tüm Özellikler

Yeni dijital klavyeler öğrenme yeteneği olarak kabul edebileceğimiz özel bir yeteneğe sahip. Tam olarak yapay zeka denemeyecek olsa da bu sistemle beraber kullanıcıların, deneyimleri ve yazma alışkanlıkları klavye tarafından deneyimlenebilecek. Bu sistem klavyelerin her geçen gün biraz daha kolay bir kullanım imkanı sunmasını sağlayacak.

TAMBU

TAMBU klavyesinin özelliklerinden söz edecek olursak, ilk dikkat çeken araç çubuğu. Çok işlevsel bir araç çubuğu kullanan klavyenin, araç çubuğu üzerinden atasözleri ve deyimler sözlüğüne ulaşabiliyor, GIF gönderimi yapabiliyor, konum paylaşımı yapabiliyor, çeviri imkanı sunulabiliyor. Bunları klavyenin araç çubuğu üzerinden çok kolay bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Kişiselleştirilmiş olan görseller, özel hareketli çıkartmalar gibi eklentilerle öne çıkan TAMBU dijital klavye, yazı deneyimini arttırmak içinde yapay zeka kullanarak otomatik tamamlama sunuyor. Bu sistem kullanıcının, kullanımına göre özelleşebilen bir sistem. Başta da dediğimiz gibi böylelikle zaman içerisinde klavyeleri kullanmak daha da basit hale geliyor.