Türk Yazılımcı Yeni Bir Facebook Açığı Buldu!

Dünya üzerinde 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan Facebook‘ta yeni bir açık bulundu. Açığı bulan kişi ise daha öncede Facebook ve FBI gibi dev platformların açıklarını keşfeden Türk yazılımcı Buğra AYAN oldu. Buğra AYAN, bulduğu Facebook açığını kendi profilinde paylaştı.

facebook_acigi_bugra_ayan_profil

Facebook Profillerinde Sözde Sözleşme Paylaşan İnsanlar İçin!

Buğra AYAN’ın profilinde paylaştığı linke tıklayan kullanıcılar mbasic.facebook.com adresine yönlendiriliyor ve “İsteğiniz gerçekleşmiştir. Hesabınız 2 gün içerisinde Berner Konvansiyonu uyarınca kapatılacaktır.” yazısıyla karşılaşıyorlar. Ancak bu yazı gerçeği ifade etmiyor, tamamen Buğra AYAN’ın Facebook açığını kullanarak yazdığı bir yazı.

facebook_acigi_bugra_ayan

Buğra AYAN’ın bulduğu Facebook açığını bu şekilde kullanmasının sebebi ise kullanıcıların son dönemlerde profillerinde “Berner Konvansiyonu uyarınca” şeklinde dayanaklandırılan tamamen uydurma bir sözleşmeyi gerçek zannederek yayınlamaları oldu.

Linke tıklayan insanlar eğer bunun bir açık olduğunu bilmiyorlarsa haliyle hesaplarının kapatılacağını düşünüyorlar. Facebook‘ta bu gönderileri paylaşan ve duvarınızı bu gönderilerle işgal insanlardan intikam almak istiyorsanız bu link tam da aradığınız intikam aracı olacak. Ta ki Facebook bu açığını kapatana kadar. Bakalım Buğra AYAN’ın bulduğu bu Facebook açığı ne zaman kapatılacak?

BENZER HABERLER

1 Yorum

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

HABER AKIŞI

Editor Picks