15.01.2016 13:05

Turkcell, 10 Bin Öğrenci ile Geleceği Yazıyor!

Turkcell, Geleceği Yazanlar ekibi ile Türkiye'yi dolaşıyor! Geleceği Yazanlar ekibi üniversite öğrencileri ile buluşuyor ve yeni Geleceği Yazanlar doğuyor!

Turkcell Geleceği Yazanlar

Turkcell’in Geleceği Yazanlar ekibi ile birlikte düzenlediği “Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri” etkinliği sona erdi. Mobil uygulama geliştirme kosunda öğrencilere bilgi ve deneyimlerin aktarılması amacıyla düzenlenen bu eğitimler, Türkiye’nin 81 ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde’de toplam 104 üniversite ve 10 binden fazla öğrenciye ulaştı. Üniversite öğrencilerine eğitim vermek amacıyla yola çıkan Geleceği Yazanlar ekibi tam 125 bin kilometre yolu ardında bıraktı.

Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri

Akademisyenler de Geleceği Yazanlar ekibinden eğitim aldı

“Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri”, eğitim dönemleri içerisinde ayda ortalama 10 üniversiteyi ziyaret eden Geleceği Yazanlar ekibinin eğitimlerine 10 binden fazla öğrenci katıldı. Bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar programcılığı dahil olmak üzere birçok alanda öğrencileri aydınlatan Turkcell Geleceği Yazanlar ekibi, öğrencilerin geliştirme dünyasına ilk adımlarını atmasında yardımcı oldu. Toplamda 1000 saati aşkın süre boyunca öğrencilere yüz yüze eğitim veren Geleceği Yazanlar ekibi, sadece öğrencilere değil akademisyenlerle de deneyimlerini paylaştı.

Yazılım ve teknoloji dünyasına dair en güncel bilgilere yer verilen “Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri” kapsamında öğrencilere mobil uygulama geliştirmeye yönelik uygulama geliştirme eğitimi verildi. Uygulama geliştirme eğitimleri öğrenciler tarafından adım adım izlenerek örnek uygulamalar ile pekiştirildi. Uygulama geliştirme ve geliştirilen uygulamaların yayınlanması ile ilgili eğitimlerin ardından “Geleceği Yazanlar”a üye olup sınavları tamamlayayan öğrenciler başarı belgelerini almaya hak kazandılar.

Geleceği Yazanlara Nasıl Katılabilirim?

“Geleceği Yazanlar” ekibine katılmak isteyen herkes https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr adresinden üye olarak Geleceği Yazanlar ekibinin sunduğu eğitim, gelişim ve danışmanlık kaynaklarından ücretsiz olarak faydanabiliyor ve mobil uygulama, web programlama ve nesnelerin internetini geliştirme dünyasındaki en güncel teknolojilerden ilk ağızdan haberdar olabiliyorlar. Geleceği Yazanlar Sosyal Sorumluluk Projesi kampsamında okuyuculara birçok farklı teknolojinin öğretildiği binlerce sayfa döküman ve video sunuluyor.