28.05.2016 11:32

Turkcell Platinum ile Boğaz Yarışı!

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016 kapsamında bugün Boğaz Yarışı yapılacak. İşte Dolmabahçe'den başlayacak Bosphorus Cup Boğaz Yarışı ile ilgili detaylar!

İstanbul aşıklarının, yelken tutkunlarının ve spor meraklılarının coşkuyla beklediği Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016 kapsamında gerçekleştirilecek Boğaz Yarışı ile heyecan bugün zirveye taşınacak.

Bosphorus Cup Boğaz Yarışı Detayları!

Türkiye’de yelkenciliğin yaygınlaşması amacıyla ORG Sports ile Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Bosphorus Cup Boğaz Yarışı’nda saatte 40 mil hıza ulaşan Hydros teknesinin de aralarında bulunduğu 100’e yakın göz alıcı yelkenli eşsiz boğaz manzarasında bir festival ortamı oluşturulacak.

Bosphorus_Cup_Bogaz_YarisiSaat 12.00’de Dolmabahçe önünden başlangıç yapan yelkenliler Anadolu Hisarı şamandırası ve Çırağan şamandırası arasındaki hatta dümen kıracak. Boğazın anlık değişen bölgesel akıntıları ve rüzgarları sayesinde heyecanın en üst seviyede olacağı yarışı takip etmek isteyenler için en iyi seyir noktaları Beşiktaş sahili, Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Aşiyan ve Tarabya Koyu olacak.

Bakalım  Bosphorus Cup Boğaz Yarışı‘nda zirveye hangi tekne yelken açacak?

 

Kategoriler: Diğer