11.07.2017 16:31

Turkcell T80 Tanıtımı Gerçekleştirildi. İşte Tüm Özellikler

Turkcell T80 akıllı telefonlarının tanıtımı yapıldı. Turkcell T80 nasıl bir akıllı telefon? Turkcell T80 açıklanan özellikleri neler? İşte detaylar.

Akıllı telefon dünyasında operatör telefonları denildiğinde en çok satış yapan operatörlerden biri olan Turkcell, T serisi akıllı telefonlarına devam ediyor. Son olarak Turkcell T70 modeliyle gündeme gelen operatör devinin şimdi ise yeni modeli Turkcell T80 tanıtıldı. Akıllı telefonlar içerisinde başarılı modellerden biri olması beklenen Turkcell T80 serisinin özelliklerine geçelim.

Turkcell T80 Tüm Özellikleri

5.2 inç ekran boyutuyla beraber yine standart seviyelerde karşımıza çıkan akıllı telefonun, ekran çözünürlük değeriyse Full HD olarak açıklanmış durumda. Çok daha başarılı bir ekran sunan Turkcell T80 akıllı telefonlarında değişen tek kısımda ekranlar değil. Bunun dışında yeni serinin kamera sistemlerinin de kökten değiştiğini görüyoruz. Arka kısımda çift arka kamera kullanımı yapmayı tercih eden telefonda, 13 MP çift arka kamera, derinlik sensörleri 3 Boyutlu fotoğraf çekme, odaklama gibi ayrıcalıklara sahip. Ön kısımda da selfie özel 13 MP kamera bulunduran seri bir hayli başarılı.

Turkcell T80

Teknik özellikler kısmındaysa çok yüksek bir telefon beklemek yanlış olur. Turkcell T80 içerisinde Snapdragon 8940 işlemci modeli ve 2 GB RAM bellek bulunuyor. Bunun dışında serinin 2730 mAh değerinde batarya kullanımı yaptığını ve Android Nougat işletim sistemiyle beraber geldiğini de görüyoruz. Tüm bu detaylar üst üste konulduğunda ve özel VR desteği de düşünüldüğünde yeni modelin epey bir tercih edileceğini söyleyebiliriz.

Turkcell T80 fiyatının da 1300 TL olduğunu hatırlatalım.